Galatasaray Spor Kulübü 116 yaşıda!

0

Türk sporuna pek çok alanda başarılar sağlamakta olan Galatasaray, 1 Ekim 2021 tarihiyle beraber 116. Kuruluş yıl dönümünü kutladı. Kulüp tarafından yayınlanan mesajda “Ali Sami Yen ve arkadaşlarının imkansızlıklar içerisindeki sonsuz gayretleri ile ’Bir ekim günü bir edebiyat dersinde?’ diye başlar bu şanlı tarihimiz. Bir ekim günü ’Maksadımız İngilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve Türk olmayan takımları yenmektir.” ifadeleri kullanıldı.

Galatasaray’ın fotoğrafı hesabından yapılan paylaşımda:

 

“Ali Sami Yen ve arkadaşlarının imkansızlıklar içerisindeki sonsuz gayretleri ile “Bir Ekim günü bir edebiyat dersinde…” diye başlar bu şanlı tarihimiz.

 

Bir Ekim günü “Maksadımız İngilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve Türk olmayan takımları yenmektir.” sözleriyle yakılan ışık tam 116 senedir yolumuzu aydınlatıyor.

Bu topraklardaki kurumsal zarafete sahip, çok büyük bir ilim ve irfan yuvasından doğan ve Türk olmayan takımları yenme anlayışı üzerine Ali Sami Yen ve arkadaşları tarafından kurulmuş olan Galatasaray, kurulmuş olduğu günden beri beri başardıkları ile başaracaklarına teminat oluşturdu.

Her geçen sene başarılarına başarı ilave eden, her seferinde çıtayı biraz daha yukarı taşıyan Galatasaray, güzel günlerin geleceğe ertelendiği anları şimdiki zamana taşıdı.

Milyonlarca taraftarı, tarihe mal olmuş sporcuları, gecesini gündüze katmış cefakar yöneticileri ile zirveye yürüyen ve bu yürüyüşü hiç bitmeyecek olan Galatasaray bugün 116 yaşında.

“Bir ekim günü bir edebiyat dersinde…” diye başlayan ve sonsuza dek sürecek olan bir şanlı tarih…

Galatasaray çok yaşa!” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan sarı kırmızılı kulüp sosyal ağ hesabından da şu videoyu paylaştı:

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku