Galatasaray Yıldızlarını Satıyor

Hem ciddi bir bonservis geliri hem de 3 oyuncunun yıllık kazançlarından 15 milyon Euro’luk tasarruf hesaplanıyor.

Sarı-Kırmızılılar, yeni sezon öncesi UEFA’nın belirlediği mali kriterlere uyabilmek için yıldız oyuncularını gözden çıkarmaya başladı. Yönetimin, yaşanan mali sıkıntı sebebiyle yıllık ücretleri en üst seviyede olan oyuncular arasında yer alan takım kaptanları Selçuk, Sneijder ve Muslera’yı satabilmenin yollarını aradıkları öğrenildi.

Üç yıldızın gönderilmesi durumunda elde edilecek önemli bir bonservis gelirinin yanı sıra, yıllık 15 Milyon Euro’luk ciddi bir tasarruf yapılması da planlanıyor.

PLAN GİZLİCE YÜRÜTÜLÜYOR

Taraftar tepkisi ile karşılaşmamak için bu planı gizlice uygulamaya sokan ve üç yıldızına da sessizce kulüp arayan yönetimin, Copa America’da Uruguay kalesini koruyan Muslera konusundaki beklentileri ise şimdilik sekteye uğradı.

Uruguay’ın turnuvaya erken veda etmesi nedeniyle Muslera için bekledikleri teklifi alamayan Sarı-Kırmızılılar’ın, Sneijder için ise sözleşmesindeki 7.5 milyon Euro’luk serbest kalma maddesini kullanarak gitmesini umut ettikleri bildirildi.

SELÇUK, MİLLİ TAKIMA BAĞLI

Selçuk İnan konusunda ise tek umutları Avrupa Şampiyonası sonrası gelebilecek olası teklifler olan, ancak bunun gerçekleşebilme olasılığının da Milli Takım’ın başarısına bağlı olduğunu düşünen G.Saray yönetimi, tıpkı devre arasında Çin’e gönderdikleri Burak Yılmaz gibi milli yıldızı da uygun bir bonservis bedeli teklif edilmesi durumunda satmanın hesaplarını yapıyor. Fakat beklenen miktar gelmezse tecrübeli orta sahanın elden çıkarılması düşünülmüyor.

Habertürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası