Galatasaray’a kötü muamele! Kafile geri dönüyor!

0 2

[ad_1]

Galatasaray'a kötü muamele! Kafile geri dönüyor!


Yeni sürem hazırlıkları kapsamında Olympiakos’la oynanacak hazırlık maçı için Yunanistan’a giden Galatasaray’a sürpriz bir tavırla karşı karşıya geldi.

Yunan yetkililer, Galatasaray’ın dün yaptırdığı PCR testini geçerli saymayarak bugün yapılmasını gerekçe göstererek temsilcimizi havalimanında bir süre bekletti.

FATİH TERİM TEPKİ GÖSTERDİ

Yunan yetkililerin bu tavrı sonrası Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in oldukca sinirlendiği ve tepki gösterdiği öğrenildi.

İŞTE GALATASARAY’IN AÇIKLAMASI;

Olympiakos maçı için Atina’ya indikten sonrasında, Yunan yetkililerin daha ilkin talep ettikleri tüm prosedürleri (son 72 saat içinde PCR testi yada son 48 saat içinde rapid antijen testi, aşı sertifikaları benzer biçimde) yerine getirdiğimiz için aralarında futbolcularımızın da bulunmuş olduğu kafilemizden bir bölüm geçişlik ve kontrol denetim uygulamalarını geçti.

Hemen sonra Yunan yetkililerden biri, PCR testlerimizi kabul etmediklerini ve tekrardan kontrol olmamız icap ettiğini söyleyerek hoş olmayan, küstah bir tavırla, pasaporttan geçen oyuncularımızın da ekip otobüsünden inerek, iki ülke içinde PCR testlerini tanıma protokolü olmasına ve tesadüfi kişileri rastgele teste sokmak istemelerine karşın tüm kafilenin tekrardan teste girmesini talep etti.

Ortalama iki saatlik bir süre havalimanında bekletildikten sonrasında probleminin hiçbir şekilde çözülememesinden dolayı kafilemiz İstanbul’a dönüş işlemlerini başlattı.

KAFİLE İSTANBUL’A DÖNDÜ!

Yaşanmış olan gelişmelerin peşinden 2 saat havalimanında bekletilen Galatasaray kafilesi, İstanbul’a dönüş işlemlerini başlattı.

‘Türkiye ve Yunanistan arasındaki mutat diplomatik uygulama dışına çıkılarak aslına bakarsan internasyonal alanda 72 saat geçerli PCR testleri kabul edilmemiş, yeni kontrol istenmiş, teknik direktörümüz Sayın Fatih Terim ve bazı oyuncularımızın kontrol için yapıcı davranmaları ve ilgili işlemleri yapmalarına karşın son aşama yakışıksız, hatta küstahça bir üslupla davranılmış, çıkarılan zorluklar artarak devam etmiştir. Yunan gümrük mensubu ve güvenlik güçlerinin bu tavır, uygulama ve davranışını asla kabul etmiyoruz. Türk bayrağını büyük gururla formasında taşıyan, Avrupa’da Türkiye’yi onlarca kere temsil eden Galatasaray, ilk kez bu şekilde bir saygısızlığa maruz kalmıştır. Yönetim kurulu olarak, hocamızla yaptığımız değerlendirmeler sonucunda takımımızın derhal geri dönmesi kararını almış bulunuyoruz. Meydana getirilen bu insan haklarına aykırı işlem için Yunan makam ve yetkililerinden ülkemiz adına özür bekliyoruz. Bu süre zarfında olayın ilk anından itibaren bizleri yalnız bırakmayan, kafilemizle irtibatta olan, problemi dostane ve diplomatik yollarla çözmeye çalışan, başta Dışişleri Bakanlığı’mız olmak suretiyle, tüm Türkiye Cumhuriyeti devlet kurum ve yetkililerine teşekkür ediyoruz.’.

TFF’DEN AÇIKLAMA GELDİ! 

TFF’den meydana getirilen açıklamada, ‘Olympiakos ile oynayacağı hazırlık maçı için Yunanistan’a giden Galatasaray kafilesinin istenen tüm prosedürleri yerine getirmesine karşın Atina’ya indikten sonrasında karşılaşmış olduğu davranışlar kabul edilemez. Yunan makamlarının sporun ruhuna yakışmayan bu tutumunu kınıyor, Galatasaray Spor Kulübümüzün yanında olduğumuzu belirtiyoruz’ denildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sarı-kırmızılı kulübün yanında olduklarını belirterek, ‘Galatasaray’ın karşı karşıya kalmış olduğu bu ilkel tavrı şiddetle kınıyorum’ dedi.

GENÇLİK VE SPOR BAKANI KASAPOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Bakan Kasapoğlu, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, sarı kırmızılı topluluğun yanında olduklarını belirtirken ‘Hazırlık maçı için Yunanistan’a giden Galatasaray Spor Kulübü’müzün karşılaşmış olduğu tutum üstüne kulüp başkanı Burak Elmas ve Fatih Hoca ile telefonda görüşerek yanlarında olduğumuzu ifade ettim. Galatasaray’ın karşı karşıya kalmış olduğu bu ilkel tavrı şiddetle kınıyorum.’ ifadelerine yer verdi.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU DA TEPKİ GÖSTERDİ

Mevzuya ilişki toplumsal medya hesabından izahat meydana getiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise ‘Bugün Galatasaray Futbol Takımımızın Yunanistan’da karşılaşmış olduğu iyi niyetten ve centilmenlikten uzak işlem kabul edilemez. Tüm takımlarımızın devamlı yanındayız!’ ifadeleriyle Yunanistan’a tepki gösterdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku