Galatasaray’dan Club Brugge’e Diagne yanıtı: 1 milyon euroyu ödemeden gelmeyin

0

Mbaye Diagne‘yi 3 milyon 350 bin euro bedelle kiralayan ancak bu futbolcuyu kadro dışı bıraktığı gibi antrenmanlara da almayan Club Brugge

BRUGGE’E 1 HAFTA SÜRE VERİLDİ

Diagne için 2 milyon euro daha ödemesi gereken Club Brugge’ün bu isteğine Galatasaray yönetimi net bir yanıt verdi: “Ocak ayında ödemeniz gereken 1 milyon euroluk tutarı yatırmadan bizi aramayın. Oyuncuyu hem oynatmıyorsunuz, hem de görmezden gelip tesislere dahi almayarak değerini düşürüyorsunuz. Üstüne üstlük sözleşme şartlarını da yerine getirmiyorsunuz.”

Belçika ekibine 1 haftalık süre tanıyan G.Saray 1 milyon euroluk taksitin yatırılmasını istedi. Club Brugge bu süre zarfında 1 milyon euroyu yatırmazsa sarı kırmızılılar konuyu FIFA’ya taşıyacak.

DEĞERİ 6 MİLYON EUROYA GERİLEDİ

Brugge ise anlaşmak için zemin arıyor. Senegalli oyuncu için ocak dışında nisan ayında da 1 milyon euroluk ödemesi olan mavi-siyahlılar “Futbolcudan bir katkı alamıyoruz” diyerek Galatasaray’dan bu tutarda indirim yapmasını isteyecek. Ancak sarı kırmızılıların Diagne’yi kadro dışı bırakarak futbolcunun piyasa değerinin düşmesine neden olan Club Brugge’ün bu talebini kabul etmeyeceği ifade edildi. Nitekim Diagne’nin sezon başında 9 milyon euro olan piyasa değeri ise 6 ay içinde 6 milyon euroya kadar geriledi.

Kaynak: Hürriyet

:

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku