Spor

Galatasaray’dan Sneijder’e Mesaj


Spor

Geçtiğimiz hafta izinsiz konuştuğu gerekçesiyle para cezası kestiği ve ücretinde indirim istediği futbolcusuna taviz vermemeye kararlı olan sarı kırmızılı yönetim, yeni bir çağrıda bulundu.2016-2017 sezonu hazırlıklarına 1 Temmuz’da İstanbul’da başlayacak olan Galatasaray, Wesley Sneijder’e bu konuda özel bir hatırlatma yaptı. Her yıl sezon başı kamplarına geç katılan Hollandalı’dan bu kez 1 Temmuz’daki ilk antrenmanda bulunması istendi.

Copa America’da forma giyen Muslera ile birlikte Euro 2016’da ter döken milli futbolcuların İstanbul’daki çalışmalara katılmayacağı Galatasaray’da, Wesley Sneijder’e özel bir ayrıcalık ve izin hakkı tanınmadı.

GELMEZSE YiNE CEZA VAR

Sneider’in menajeri Guido Albers’e de, “O, bu takımın 2. kaptanı. Tüm takıma özverisi ile örnek olması gerekiyor” denildi. Ligin son haftalarında başına buyruk tavırları ile tepki çeken ve bu konuda menajeri ile de uyarılan Sneijder’in ilk çalışmaya katılıp katılmayacağı merakla bekleniyor.

Sneijder, eğer uyarıya rağmen sezon açılışına katılmazsa disiplin talimatnamesi uygulanacak.

Bu da ücretinde indirime gitmesi ve kendisine çeki düzen vermesini isteyen Galatasaray yönetimi ile iplerin gerilmesine neden olabilir.

Hürriyet