Bağımsız Yazarlar

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK DE BİZE YALAN SÖYLEMİŞ


Bağımsız Yazarlar

Dürüst olmak gerekirse Büyük Önder de bize yalan söylemiş. 
29 Ekim 1933 yılında Ankara hipodromunda 10. Yıl nutkunu okurken “Türk milleti zekidir.” demişti.
Bu doğru değil. Eğer bu doğru ise bu gün içinde bulunduğumuz durum şikayet edilecek bir yanlış değil.
Bakın yakın tarihimizde neler yapmışız;

12 Kasım 1988 tarihinde ülkelerine sığınan Abdullah Öcalan’ı iade etmeyen İtalya yı protesto etmek amacıyla yüzde yüz Türk sermayesi ile Kayseri’de  imalat yapan “Bellona” marka koltuk ve kanepeleri yakmış, yine Türk fabrikalarında üretilen spagetti türü makarnaları haşladıktan sonra sokaklara dökmüşüz. Sokak köpeklerini İtalyan Bayrağı renkleri ile boyayarak hayvanların üzerlerine “Abdullah Öcalan” yazılı tişörtler giydirmişiz.

(Bu arada İtalyanların dünyada köpekleri en fazla seven millet olduğunu, bir İtalyan için köpeğinin öz evladından farklı sayılmadığını hatırlatmak isterim.)

***
1915 olayları ile ilgili Ermeni iddialarını suç sayan Fransa’yı protesto etmek için Türkiye de oynanan “iddia” kuponlarından Fransa ligi futbol ve basketbol maçlarını çıkarmışız. Tamamen Türk sermayeli ve merkezi Erzurum da olan “Barış kolonya” firmasını, Eyfel kulesi temalı şişelerde satışa sunduğu kolonyaları yüzünden camını, çerçevesini aşağı indirmişiz. Milli gelirimizle parasını ödeyerek satın aldığımız Renault, Peugeot, Citroen marka otomobilleri yine Fransız sermayeli Totalden satın aldığımız benzinle yakmışız. (Kriz sonrası Fransız firmalar protesto amacıyla satın alınan ürünlerinden tarihi bir kâr elde ettiklerini memnun bir şekilde kamuoyuna açıkladılar.)
***
Uygur Türklerine zulüm yapılıyor diye işletmecisi Türk, aşçısı ve birçok hizmet elemanı Uygur olan Çin lokantasını bastık. Masa, sandalye ne varsa kırarak sokağa taşıdık. Olaydan sonra korku ve panik içinde kaçan Uygur aşçı bir daha geri dönmedi. İstanbul da Çinli sanılan Güney Koreli  turist kafilesine saldırarak onları bir güzel dövdük. Koreliler ne olduğunu bile anlamadan ülkelerine çok güzel anılarla döndüler. Olay dünya medyasında manşetten yayınlandı.
(Hakim karşısına çıkarılan saldırganlar, kafilenin Koreli değil Çinli olduklarını savunuyorlar.)
***
Hava sahamızı ihlal ederek düşüren Ruslara en büyük cezayı Türkücü Aydın verdi. ” Senin ne mal olduğunu bir ben bilirim” türküsünün klibinde Rus mankene rol veren türkücü Aydın, klibin kopyalarını ulusal basının huzurunda ateşe atarak yaktı. Antalya da 5 Rus kadınıyla yakalanan M.T ifadesinde ” Her kadın için 500 Dolar para ödedim. Amacım kadınları sabaha kadar uyutmayarak onlara Türkün gücünü göstermekti” dedi.
(Kriz sonrası Rus kadınlar “Haydi bana gücünü göster” yazılı tişörtler giyinmeye başladılar.)
***
Amerika ve Yahudi lobisini protesto etmek için Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya iftar sofrasında bardağına konulan coca-colayı yere dökerek “fanta” içti. Bilmediği ise fantanın da coca-colanın bir firması olduğu gerçeğiydi. İstanbul üniversitesinde bir gurup öğrenci şişme Noel babayı bıçaklayarak tekbirler getirdiler. Bolu da yeniçeri kılığına giren kelli felli siyasiler Noel baba kostümü giydirdikleri arkadaşlarını saatlerce kovaladılar.
(Kanalizasyona coca-cola dökme eyleminde, firma en büyük kârın Türkiye den sağlandığını açıklayarak Türk halkına teşekkürlerini iletti.)
***
Hollanda ile yaşanan krizde kendilerine “Reis’in gençliği” adını veren bir grup, Hollanda ile yaşanan diplomatik krizi ilginç bir yöntemle protesto etti. Ellerine aldıkları portakalları önce bıçaklayan gençler, daha sonra suyunu sıkarak içtiler. Konya’da yaşayan Bayburtlu bir vatandaş Hollanda dan ithal ettiği hayvansal gıda maddelerini protesto amacıyla işyerinin önünde yaktı. Kızgın yağlar az kalsın bir semtin kül olmasına neden oluyordu. Yangın itfaiyenin çabalarıyla güçlükle kontrol altına alındı.

Dantelli kefenleri, portatif idam sehpalarını, teröristlere bayan iç çamaşırı giydirerek tüm kadınlarımıza yapılan hakareti, tonlarca ağırlıkta tankın önüne yatarak ölü bir insanın darbeye ne gibi bir katkı sağlanabileceğini anlatmaya bile gerek görmüyorum.

Sizde bize yalan söylemişsiniz PAŞAM. Sizde bizi aldatmışsınız ulu Önderim. Belki de aşırı bir tevazu göstermişsiniz. Tüm bunları yapan bir halk gerçekten zeki ise tüm Dünyanın Aptal tanımını yeniden düşünmesi ve yeniden yapması gerekmektedir.