Genç Tutan Protein Bulundu

0

Basitçe adlandırılan COL17A1 bir gençlik çeşmesi gibi gelmeyebilir , ancak yeni çalışma, cildi sağlam ve zarar görmemiş tutmak söz konusu olduğunda ağır kaldırmayı öneriyor. Protein , doku uygunluğunu korumak için önemli bir süreç olan hücre rekabetini teşvik ederek çalışır . Bu , daha güçlü hücrelerin kopyalanmasını teşvik ederken, daha zayıf hücreleri etkili bir şekilde “kovuyor “. Ancak yaşlanma, UV radyasyonu gibi genç cildin tanıdık düşmanları gibi COL17A1’in tükenmesine neden olur. Ve bu olduğunda, daha zayıf hücreler çoğalır, cildi daha ince, hasara daha yatkın ve iyileşmesi daha yavaş bırakır.

Nature  dergisinde yakın zamanda yayınlanan araştırma , insan derisiyle aynı özelliklerin çoğunu paylaşan fare kuyruklarının kullanıldığı araştırmalara dayanmaktadır.

Ekip, COL17A1’in önemini doğruladıktan sonra, protein tükendikten sonra proteini uyarıp uyaramayacaklarını araştırmaya karar verdi – ciltte yaşlanma karşıtı süreci başlatabilecek bileşikleri etkili bir şekilde aradı. İki kimyasal bileşik – Y27632 ve apocynin – izole ettiler ve her ikisi de cilt hücreleri üzerinde test edildi ve pozitif sonuçlar verdi.

Daha fazla mesaj

Sadakatsiz 37. Bölüm Fragmanı İzle Kanal D Youtube 3 Kasım…

Yılda yalnızca bir tane satın alabilirsiniz!

Çalışma, ” Bu ilaçların tam kalınlıktaki cilt yaralarına uygulanması, yara onarımını önemli ölçüde destekledi ” dedi. Çalışma, iki bileşiğin ” cilt yenilenmesini kolaylaştırmanın ve cilt yaşlanmasını azaltmanın ” yollarına işaret ettiğini ekledi.

Nature tarafından yaptırılan çalışmanın bir incelemesinde, Colorado Üniversitesi’nden iki profesör, hücre rekabetinin daha önce yalnızca meyve sineklerinde kapsamlı bir şekilde çalışıldığını söyledi. Profesörler Ganna Bilousova ve James DeGregori , araştırma ” memelilerdeki sağlıklı hücrelerin aynı zamanda yetişkin dokularını verimli bir şekilde çoğaltabildiğine ve uygun olmayan veya hasar görmüş hücrelerin yerini alabildiğine dair kanıt sağlıyor ” diye yazdı. 

Ve araştırmanın , iki kimyasal bileşiğin yaşlanmayla mücadele edebileceğine dair ” ilke kanıtı ” sunduğunu söylediler . ” Gelecekteki çalışmalar diğer dokularda hücre rekabet mekanizmalarının tespiti için, ve diğer organlarda yaşlanma ters yeteneğine sahip bileşimleri belirlemek için gerekli olan, ” eklendikleri.

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku