Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan istihdam müjdesi

0 29

[ad_1]


Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Instagram hesabından yapmış olduğu canlı yayınla bakanlık bünyesindeki istihdam mevzusunda açıklamalarda bulunmuş oldu.


Devamlı işçi istihdamına yönelik alım yapacaklarını özetleyen Kasapoğlu, “Bir müjdemiz var. Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında vazife yapmak suretiyle 4 bin 346 kadrolu işçi alımı yapılacağız. Başvurular yarın başlıyor ve 27 Ağustos son gün. Bunun 549’u adam, 869’u hanım olmak suretiyle temizlik görevlisi, gene 1227 adam, 1701 hanım olmak suretiyle de güvenlik görevlisi alımını gerçekleştireceğiz. Bu süreçler süratli ve saydam bir halde inşallah neticelenecek. Bu anlamda bizlere destek olan Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı kurumum ve aday dostlarım adına arz etmek isterim” dedi.


2000 alıştırmacı alınacak


Daha ilkin 2000 alıştırmacı alımı için söz verdiklerini ve bunu gerçekleştireceklerini özetleyen Kasapoğlu, şunları söylemiş oldu:


İnsan kaynağımızı yeni arkadaşlarımızla güçlendirerek, mevcut kaynağımızı da yeni eğitimlerle tazeleyerek yola devam edeceğiz. Geçtiğimiz aylarda bir müjde vermiştik, 2000 yeni alıştırmacı mevzusuydu. Bununla ilgili hazırlıklar tamamlandı. Bilhassa ifade etmek isterim, 1250 alıştırmacı ve 100 spor uzmanın alımını duyuru etmiştik. Bu antrenörlerimizden 250’si ile 100 spor uzmanı da ulusal sporcularımız arasından seçilecek. 2000 alıştırmacı sözümüz hala geçerli. Bunun alımını iki değişik aşamada gerçekleştirmeye karar verdik. İlk etap antrenörlerimizin alımındaki şartlarımızı başvurulara gore değerlendireceğiz ve bir sonraki süreçte gereksinim analizini yapmış olup talepleri bu anlamda dengeleme noktasında strateji belirleyeceğiz. En kısa zamanda öteki süreci de başlatacağız. Sanki biz 2000 olarak müjdeleyip bir tek 1250 alım yapmışız benzer biçimde bir idrak var. Kesinlikle öyleki değil. Bir tek alımda daha dengeli ve rasyonel yönetme sürecini öncelikli tuttuk. Aşamalı olarak hem kurumumuz lehine hem de antrenörlüğe ve uzmanlığa talip olanlar lehine süreci daha sıhhatli yürüteceğiz.”


Ulusal sporcular için antrenörlük ve spor uzmanlığı için başvuruların 31 Ağustos-13 Eylül, 1000 alıştırmacı talibi içinse 20-27 Eylül tarihlerinde yapılacağını ifade eden Kasapoğlu, “Yeni alımla da inşallah 750 alıştırmacı ve 300 spor uzmanıyla beraber 2400 şahıs olarak gerçekleştirmiş olacağız” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku