Gerici saldırıyla alakalı Bilgi Üniversitesi’nden açıklama geldi!

0

Bilgi Üniversitesi’nde 08-03-2017 tarihinde 30-40 kişilik grup, turnikelerden atlayarak içeriye girip, kadınların 8 Mart için kurduğu çadıra tekbir getirerek bıçaklarla saldırmıştı. Olayla alakalı Bilgi Üniversitesi’nden açıklama geldi.

İŞTE O AÇIKLAMA:

 

KAMUOYUNA DUYURU

 

8 Mart 2017, Çarşamba günü, güvenlik bariyerlerinin üstünden atlayarak santralistanbul kampüsümüze izinsiz giriş yapan 15 -20 kişilik bir grup kampüsümüzde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak amacıyla stant açmış olan öğrencilerimize saldırmıştır. Güvenlik görevlilerimiz olaya anında müdahale etmiş ve çıkan arbede  sırasında maalesef bir öğrencimiz hafif yaralanmış, bazı öğrencilerimiz ve güvenlik personelimiz darp edilmiştir. Konu derhal emniyet güçlerine iletilmiş ve kampüsümüze intikal etmelerinin ardından tespit edilip yakalanan 6 saldırgan emniyet güçlerine teslim edilmiştir. Saldırı sırasında kaydedilen bütün kamera görüntüleri, tanık ifadeleri ve diğer deliller de emniyet güçlerine verilmiştir. Üniversitemiz tüm saldırganlar hakkında savcılığa ilgili başvuruyu yapmak üzere gerekli süreci başlatmış olup, saldırganlar arasında yer alan İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri hakkında ayrıca disiplin soruşturması açmıştır.

Üniversitemiz, konuya dair gerekli her türlü hukuki, idari işlemin sonuna kadar takipçisidir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi

 

Konuyla alakalı diğer haber için tıklayınız.

Bilgi Üniversitesi’nde kadınlara bıçaklı-tekbirli saldırı!

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku