Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Göçmenlerin işlediği suçlar medyada taraflı yansıtılıyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Göçmenlerin işlediği suçlar medyada taraflı yansıtılıyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

‘Sputnik görüşler’ projesi kapsamında yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, hükümetine ve medyasına güveni en düşük seviyede olanlar, Fransızlar. Fransızların sadece yüzde 17’si göçmenlerin işlediği suçlar ile ilgili bilgilerin tarafsız ve doğru olduğunu düşünüyor. Almanya’da basına ve hükümete güvenen vatandaşların oranı yüzde 25’i bulurken, araştırmaya katılan İngilizlerin yüzde 36’sı göçmenlerin suçları konusunda kendilerine verilen bilgilere güveniyor.

Araştırmanın sonuçları, Avrupa halkının çoğunun bu konuda bilgi sahibi olduğunu ortaya koydu. Almanların sadece yüzde 7’si, Fransızların yüzde 16’sı, İngilizlerin ise yüzde 18’i konuyla ilgili soruya cevap vermekte zorlandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Araştırma, İngiltere ve Almanya’da 3-4 Şubat’ta Populus, Fransa’da ise 3-5 Şubat’ta Ifop tarafından yürütüldü. Nüfusun cinsiyet, yaş grubu ve yaşadığı bölgeye göre dağılımına dayanılarak yapılan araştırmaya, söz konusu ülkelerden 5055 kişi katıldı. Araştırmaya İngiltere’den 1047, Almanya’dan 1010, Fransa’dan 1499 kişi katıldı.

Uluslararası Haber Ajansı ve Radyo Sputnik ve tanınmış Populus araştırma şirketi tarafından Ocak 2015’te hayata geçirilen ‘Sputnik.Görüşler’ projesi kapsamında Avrupa ülkeleri ve ABD’de güncel siyasi ve sosyal konularda  düzenli olarak kamuoyu araştırmaları gerçekleştiriliyor.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/gocmenlerin-isledigi-suclar/dunya/detay/2230374/default.htm

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap