Gökçe Fırat Ve Ali Özsoy’a Adliye Çıkışı Engel!

Tarık ÖZDEN

Ulusal Parti Genel Başkanı ve Türk Solu Gazetesi Başyazarı Gökçe Fırat, Çağlayan adliyesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diplomasının sahte olduğu iddiasıyla söz konusu belgeyi onaylan noter hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ali Özsoy sosyal medya üzerinden olayla ilgili açıklamayı şöyle yapmıştır.

‘’Polisi bizzat Tayyip gönderdi.

Hem Tayyip hem tüm Türkiye Gökçe Fırat’ın suç duyurusunu bekliyordu. Dokunulmazlığına güveniyordu Tayyip. Karamsarlar da dokunulmazlığı ileri sürüyordu.

Ama Gökçe Fırat Tayyip’ten iyi futbolcu. Notere suç duyurusunu kimse beklemiyordu. Onun dokunulmazlığı yok. Kontrpiyede kaldı Tayyip. Gökçe Fırat yine vurdu gol oldu.

Bu yüzden öfkeden çıldırdı ve adliyeden çıkışımıza izin vermedi. Polisin hukuk dışı fiili gözaltısı ile güya bizi tehdit etti. Senden korkan senin gibi olsun. Mücadeleye devam!’’

Diyerek sözlerini tamamlamıştır. Ardından Twitter üzerinden Gökçe Fırat ise şunları söylemiştir.

’’Sahte diploma tasdikleyen noter katibi Emine Seven’i savcılığa şikayet ettim. Emine Seven’e ulaşamadık. Kayıplara karışmış” iddiasını ortaya atan Gökçe Fırat, şöyle devam etti:

‘’Noter belgesi photoshoplu, yevmiye numarası sahte, işlem tümüyle sahtecilik. Ağır cezalık bir suç. Noter belgesindeki sahteliği kanıtlarsak YSK’daki tek belge hükümsüz olur. Seçim iptal edilebilir. Hukukun verdiği tüm imkanları deneyeceğiz, sahteciliği ispatlayacağız. Cumhurbaşkanı koltuğundan indirilecek!’’ demiştir.

Gün geçtikçe daha çok gündeme gelen diploma skandalı bi süre daha konuşulacağı ortadadır.

Bağımsız Gazete
localhost/bagimsiz-yedek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası