Teknoloji

Google İle Bir Ressam Olmak İster Misiniz?


Teknoloji

Google İle Bir Ressam Olmak İster Misiniz?

 

Google, kişilerin içlerinde olan ressamlık hislerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmak istiyor. Bundan dolayı AutoDraw adlı bir araç geliştiren Google, yeni getirdiği otomatik öğrenme yarımı ile birlikte özensiz karalamaları sanatsal ve nitelikli şekillere ve çizimlere dönüştürüyor. AutoDraw ile Android Wear’in çizilmekte olan bir gülen suratı, gülen surat emojisiyle değiştirmesine benzeyen bir işlevi vardır. Bu işlemi daha gelişmiş biçimde yeride getirmektedir.

AutoDraw aracına, telefon, bilgisayar ve tabletler üzerinden erişebilir ve kullanabilirsiniz. Bu yapılan sistem çok basit bir şekilde işlemektedir. Örnek veriyoruz, bisiklete benzer bir şekil çizildiğinde otomatik öğrenme devreye girerek çizilen şeklin aslında ne olduğunu tahmin etmeye çalışıyor. Bu işlemden sonra kullanıcılardan yetenekli sanatçıların elinden çıkma pasta resimlerinden bir adetini seçmeleri istenmektedir. Çizmiş olduğu şekillerde memnun olanlar, Google’ın otomatik olarak önermiş olduğu alternatifleri görmezden gelebiliyor.

Google AutoDraw Sürekli Gelişecek

Google tarafından yapılan açıklamada ise, AutoDraw’un hazır yüzlerce çizimi tanıyabildiği ve ileride bu sayının artılacağı belirtildi. Google, bu proje için kullanıcılardan gelen önerileri ve sanatçılardan gelecek çizimleri kabul etmektedir.