Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Google otomobilleri Arizona’da çöl testine başlıyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Google otomobilleri Arizona’da çöl testine başlıyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Firma, sürücüsüz otomobillerini çöl testlerine girmesi için Arizona’ya gönderdi. Google yöneticileri, Arizona’nın teknoloji şirketlerine davetkar davrandığı ve ayrıca çöl koşullarının testler için çok önemli olduğunu dile getiriyorlar.

 

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

google-car-feat[1]

 

Google’a göre, Kaliforniya’daki şehir şartları altında yapılan testler çok başarıyla geçti ancak çöl şartlarında, kumların otomobilin üstünü kapladığı, güneşin çok parlak olduğu anlarda sürücüsüz otomobildeki sensörlerin nasıl çalışacağını, nasıl tepkiler vereceğini veya nasıl hatalar yapacağını görebilmek için Arizona’daki testler büyük önem taşıyor.

 

Google’ın sürücüsüz otomobilleri bu güne kadar 3 milyon kilometreye yakın yolu test sürecinde kat etti ve önemli bir kazaya karışmadılar. Test sürecindeki kazaların hepsi diğer araçların hatasından kaynaklanırken sadece bir kazada Google’ın aracının bir köşe dönerken, köşeye yığılmış olan kutular ve eşyalar nedeniyle sensörlerin gereken tespitleri yapamaması nedeniyle küçük bir kaza yaşandı. Yine de raporlar, eğer test sürüşünde araçta bulunan test görevlileri müdahale etmese yaşanabilecek bazı kazaların varlığını da inkar etmiyor. Dolayısıyla tamamen sürücüsüz olarak çalışacak otomobilleri yollarımızda görmeye hala zaman var.

 

BlackBerry CEO’su Yeni Telefonları Açıkladı

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap