Google’dan itiraf: Asistan sizi gizlice dinliyor

0

[ad_1]

Daha fazla mesaj

Dark Web De Fidye Yazılım Kitlerini Kim Alıp Satıyor?

Bir Hafta İçinde İki Kesintiden Sonra Facebook,…

Dünyaca meşhur arama motoru Google’ın adı yeni bir skandala karıştı.

Sanal dünyadaki veri gizliliği endişelerini artıracak gelişmeye nazaran; Google’ın milyonlarca telefonda bulunan Asistan uygulaması yardımıyla konuşmaları dinlediği öğrenildi.

GOOGLE TEMSİLCİLERİ İTİRAF ETTİ

Hint medyasından IndiaToday’in haberine nazaran; Google’ın temsilcileri, bazı şirket çalışanlarının kullanıcılar ve Google Asistan arasındaki konuşma kayıtlarını dinlediğini Parlamento Informasyon Teknolojileri Sürekli Komitesi’ne iletti. Google, 2019 senesinde da benzer bir skandalı kabul etmişti. Firmanın suni zeka tabanlı asistanının kimi zaman kullanıcı tarafınca çağrılmasa bile bir akıllı telefona yada akıllı hoparlöre ses kaydettiği itiraf edilmişti.

GOOGLE’IN GİZLİLİK POLİTİKASINDA NE DİYOR?

Google’ın gizlilik politikasında, “Kimi zaman, Asistan, yardımını istediğinizi yanlış bir halde algıladığı için (“Hey, Google” benzer biçimde algılayarak) istemediğinizde bile aftifleştirilir. Eğer bu şekilde olursa, ‘Hey Google, bu senin için değildi’ deyin. Bu şekilde Asistan, uygulaması, Google’a gönderilmiş olduğu son kaydı silecektir” ifadesi bulunuyor.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku