Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Görmediğiniz İçin Hayatınızdan Nefret Edeceğiniz 8 Yer

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Görmediğiniz İçin Hayatınızdan Nefret Edeceğiniz 8 Yer
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Görmediğiniz İçin Hayatınızdan Nefret Edeceğiniz 8 Yer

Görmediğiniz için belki hayatınızdan nefret etmezsiniz bilemiyoruz ama bu yerlerde yaşamak için herkesin can atacağından şüphemiz yok. Okuduktan sonra yorum yapmayı unutmayın 🙂

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 
  1. Plitvice Lakers Ulusal Parkı, Hırvatistan

Plitvice Lakers, Güneydoğu Avrupa’nın en eski ulusal parkıdır. Birbirine şelalelerle bağlı turkuaz ve yeşil renkli 16 gölden oluşmaktadır. 1949 yılında milli park kapsamına alınmış ve 1979 yılında dünya mirasları listesine girmiş inanılmaz güzel bir parktır.

  1. The Great Barrier Reef, Avustralya

Uzaydan bile görülebilen dünyanın en büyük mercan resifidir. Dünyanın eN iyi dalış yerleri arasındadır ve çok çeşitli deniz hayvanları barındırması dolayısıyla dalgıçların hayallerini süslemektedir.

  1. Vatnajokull Ice Cave, İzlanda

Dünyanın en önemli doğal zenginlikleri arasında kabul gören bu buzul mağara, buzda hava bulunmadığı için mavi dışında tüm ışığı emiyor ve muhteşem görüntüler sergiliyor.

  1. Hasankeyf, Türkiye

İnsanoğlunun en eski yaşam merkezlerinden Mezopotamya’da bulunan Hasankeyf içinden akan Dicle Nehri ve ev olarak kullanılan binlerce mağarasıyla hep ilgi odağı olmuş, çağlar boyunca stratejik bir öneme sahip olmuştur. Ülkemizin en görülmeye değer yerlerinden biri olan Hasankeyf, mutlaka gezilmesi gereken önemli bir tarihi mirastır.

  1. Machu Picchu, Peru

7 Temmuz 2007’de dünyanın yeni yedi harikasından biri olarak görülen Machu Picchu, günümüze kadar çok iyi korunarak gelmiş bir İnka antik şehridir. Muhakkak görülmesi gereken bu antik şehir, Güney Amerika ülkesi Peru’nun en önemli tarihi değerlerindendir. 1450’li yıllarında inşa edilmiştir.

  1. Dev Buda Heykeli, Çin

Büyük bir dağ oyularak Ms. 618 yılında Tang hanedanı döneminde inşa edilmiştir. Çin’in Sichuan eyaletinde Leshan kenti yakınındaki Emei dağında bir tepede bulunmaktadır. Koca bir dağın oyulmasıyla yapılan bu dev heykel 71 metre yüksekliğindedir ve dünyanın en büyük Buda heykelidir. Unesco tarafından 1996 yılında koruma altına alınmıştır.

  1. Kaplan Yuvası Tapınağı, Bhutan

Bhutan’daki doğal kayalık ve mağaralardan oluşan bu tapınak Budistler için kutsal sayılmaktadır. 1000 metre yüksekliğindeki tapınak, 1692 yılında yapılmıştır. Efsaneye göre 8. Yüzyılda Bhutan’a Budizm’i getiren Padmasambhava (Guru Rinpoche) bir kaplanın sırtında şu an tapınağın olduğu kayalıklara gelmiş ve burada 3 yıl 3 ay 3 hafta 3 gün ve 3 saat boyunca meditasyon yapmıştır.

 

Makalenin devamı ve daha fazlası için Sosyomag.com‘a tıklayınız.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap