Gülfidan Sepil’i bu hale getiren aramızda

0

Gün geçmiyor ki ülkemizde kadına şiddet haberi duyulmasın. Haberlerden bir yenisi Şanlıurfalı Gülfidan Sepil’e ait. Gülfidan Sepil bundan tam 17 yıl önce henüz daha 18 yaşındayken görücü usulu ile Gazipantepli Tayfur Çeliktop ile zorla evlendiriliyor. Gülfidan Sepil evlendikten sonra kocasıyla birlikte Ankara’nın Dikmen semtine yerleşiyor ve orada yaşamaya başlıyor. Geçimlerini ailecek hurdacılık yaparak sağlayan aile maddi sıkıntılar da çekiyor.

Gülfidan’ın 5 tane çocuğu var bunlardan en büyüğü ise 16 yaşında. İddiaya göre evliliğin ilk yıllarından beri kocası Gülfidan Sepil’e ciddet uygulamaya başladı. Yaşadığı büyük korku nedeniyle gördüğü şiddeti ilk başlarda kimseye anlatamamış Gülfidan. Üstelik zalim kocası Gülfidan’ın ailesiyle de görüşmesine izin vermemiş. Tüm bunlar yetmezmiş gibi kocası Tayfur Çeliktop çocuklarına da zaman zaman şiddete maruz bıraktı. Eşinden birçok kez şikayetçi olan Gülfidan Sepil, şikayetinde kocasının asker kaçağı olduğunu ve yakalanmamak için sahte kimlik taşıdığını da belirtmiş.

VÜCUDUNA ELEKTRİK VERMİŞ

Evlendiği günden bu yana sürekli şiddet gördüğünü iddia eden Gülfidan Sepil, kocasının başına silah dayayarak istemediği şeyleri söylettirdiğini ve istemediği şeyleri yaptırdığını belirtti ve şunları anlattı: “Evlendiğimde henüz 18 yaşındaydım. Kocam Gaziantepli. 17 senedir durmadan şiddet görüyorum. Beni dövüyor, kavga ediyoruz. Bir gün iyi diğer gün ise kötü günümüz geçiyordu. 5 çocuğum var en büyüğü 16 yaşında. Evlendikten sonra Gaziantep’te yaşamadık, Ankara’nın Dikmen semtine taşındık. Kocam burada hurdacılık yaparak geçimimizi sağlamaya çalıştı. Sürekli beni dövüyordu. En son 5 ay önce parmaklarımı ve ellerimi bağlayarak vücuduma elektrik verdi. Kafama da sert bir cisimle vurdu bu darbe sonrası ben bayılmışım. Bu sırada kocam korktuğu için annesini ve ailesini aramış. Onlar da beni apar topar bir şekilde Gaziantep’e getirmiş ve özel bir hastanede yatırmışlar. Gördüğüm işkence nedeniyle vücudumda hasarlar oluştu. El ve ayaklarımda toplam 11 parmak doktorlar tarafından kesildi.”

TEHDİT EDİNCE, BİRLİKTE YİNE ANKARA’YA DÖNMÜŞ

Gaziantep’teki özel hastanede tedavi görmeye devam ederken, gelen polislere kocasından gördüğü işkenceyi anlattığını belirten Gülfidan Sepil, kocasının da bu ifadeden sonra kaçmayı başardığını söylemiş. Hastaneden taburcu olan Gülfidan Sepil, Gaziantep’te yaşayan kayınvalidesinin yanında kalırken kocası tarafından tehdit edilmiş hatta silahla tehdit edilme seviyesinden sonra yakınlarına iyi olduğunu söylemek zorunda kaldığını eklemiş. Gülfidan Sepil iyileştikten sonra kocası ve çocukları ile birlikte Ankara’ya döndüklerini aktardı.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku