Bağımsız Gazete
HV
22 MAYIS Pazar 08:09

16 Mayıs 2022 Tam Ay Tutulması (Kanlı Ay)

Astrolog Viktorya Levi - 16 Mayıs 2022 Tam Ay Tutulması Amerika, Antarktika, Avrupa, Afrika ve Doğu Pasifik'in bazı bölümlerinden izlenebilecek. Bu arada, Dünya'nın gölgesinin Ay'ı kapladığı bir yarı gölgeli tutulma, Yeni Zelanda, Doğu Avrupa ve Orta Doğu'da izlenebilecek.

Yaşam
Giriş Tarihi : 14-05-2022 22:58
16 Mayıs 2022 Tam Ay Tutulması (Kanlı Ay)

16 Mayıs saat 7:13 te Akrep burcunun 25 derecesinde Tam Ay Tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma güney tarafında olduğundan etkilerini hayatlarımızda bırakmamız gerekenler olarak gösterecektir. Akrep burcundaki tutulmalar ayaklanmalar, hastalıklar, ekonomik krizler, yeraltı kaynakları, doğal afetler, cinsellik içeren konular ve ülkelerin meclis ve parlamentolarını anlatabilir. Akrep’in sabit burç olmasından dolayı etkisi ağır ve daha uzun süreli hissedilecektir.

Tutulma haritasında Ay ve Güneş’e kare yapan Satürn bize bazı konularda kısıtlamalar, engellemeler, zorluklar ve tekrardan ele alıp yapılandırılması gereken durumların olduğunu anlatıyor. Bu bize duygusal süreçler, kabullenişler, bırakmalar ve affedişler olarak yansıyacaktır. Zorlayıcı bizi hasta eden, psikolojimizi bozan duygulardan uzak durmamız bizim yararımıza olacaktır. Aslında Akrep enerjisi bir şeyin dibe vurması ve sonra da tekrardan ayağa kalkmasını anlatır. Bu tutulma 6.evde olacağından, çalışan kesimi, halkı, kadınları, sağlık içeren konuları ve ülkemiz açısından özellikle Jüpiter’le birleşmesinden dolayı para ve ekonomik konuları da anlatmaktadır. Bu süreç içerinde Merkür’ün geri gitmesi bazı bilgi içeren konularda yanıltıcı bilgilerin olabileceğini veya bizim aldığımız kararlarda tekrardan revizyon gerekebileceğini gösteriyor. Bunun yanı sıra tutulmanın yöneticisi olan Mars’ın Neptün ile kavuşumu dayanıklı olmak gereken durumlarda ve bağışıklık sistemimizde de yeteri kadar güçlü olmadığımızı bize anlatıyor. Bu dönem bir şeyi başlatmak değil ancak sonuçlandırmak zamanıdır. Sonuçlandırılması gerekenleri ise zamana yaymak en doğru olacaktır.

Türkiye haritasında tutulma 5.eve düşerken Jüpiter’le kavuşumlu olacaktır. Ülkenin halkını, gençlerini ve çocuklarını, sanatçılar ve sporcularını etkileyeceği gibi spekülatif yatırım içeren her konuda da bu tutulmadan etkileneceği anlamını taşıyordur. Jüpiter Türkiye haritasının 10. Ve 6. Evlerinin yöneticisi ayrıca 1.evinin de yücelim yöneticisi olduğundan halkı ve halkı etkileyecek her türlü yangın ve kazaları, hizmet alanlarını, sağlık ile ilgili konuları, ülke yöneticilerini, hükümeti, silahlı kuvvetleri, donanmayı, emeklileri ilgilendiren konuları ve ülkenin büyük şirketlerinin iflaslarını da anlatır.

Burçlara göre Tutulmanın etkileri:

Koç: tutulma sizin 8.evinize düşüyor. Başkalarıyla paylaştığınız paralar, borç ve krediler, cinsellik içeren konular ve tutkulu beraberliklerde kriz içeren dönüşümler yaşayabilirsiniz.

Boğa: ilişkiler, evlilikler ve ortaklıklarda değişim getirecek farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Evliliklerde boşanmalar görülebilir.

İkizler: günlük hayat, iş ortamı ve sağlık açısından yaşanacak krizler olabilir. İş değiştirmek ve sağlıklı olmak için yaşam şeklinizi değiştirmek gerekebilir.

Yengeç: duyguların yoğun yaşanacağı bir dönem olacaktır. tutkulu aşkların yaşanması ve evli olanlarda hamilelik haberleri gelebilir. Fakat hamileliklerde dikkatli olmak gerekecektir. Ayrıca çocukların eğitimleri ile ilgili gelişmeler olabilir.

Aslan: oldukça etki alacak burçlardan birisiniz. Tutulmayı 4.evinizden alıyorsunuz. Ev değişimi veya ailesel yaşanacak krizler olabilir. Ebeveynlerle ilgili problemler çıkabilir. Evlilikte sorumlulukların artacağı zamanlardasınız.

Başak: Kardeşler, ticari anlaşmalar ve düşüncesel değişimler yaşayabilirsiniz. Bu dönüşümler krizlerle geleceği için günlük hayatınızda tekrardan yapılanma oluşturacaktır.

Terazi: maddi konularda stresler yaşıyor olabilirsiniz. Borçlanmalar ve kredi alımlarında yaşayacağınız krizler yüzünden kazançlarınıza dikkat etmelisiniz. İş imkanları da çıkabilir veya yatırımlardan kazanç elde edebilirsiniz. Maddi açıdan güvende hissettirecek koşullar yaratmalısınız.

Akrep: tutulmadan en fazla etkiyi siz alıyorsunuz. Yaptığınız işlerle, ilişkilerinizle veya yuva alanınızdaki dönüşümlerle ilgili bir konu gündem olabilir. Ev almak veya ebeveynlerle ilgili sorunlar ve sorumluluklar da hayatlarınızda yaşıyor olabilirsiniz. Sağlığınıza da bu tutulma ile birlikte dikkat edin.

Yay: bilinçaltınız hareketleniyor. Hayatınızda farkındalıklar yaşayacağınız durumlar olabilir. Hırsızlıklara ve gizli düşmanlıklara da dikkat etmelisiniz. Psikolojinizi bozacak her türlü krizden uzak durmaya özen gösterin.

Oğlak: sosyal çevrenizden ve arkadaşlarınızla yaşayacağınız yüzleşmeler olabilir. Bugüne kadar umut ettiğiniz konularda tamamlanmalar ve maddi konularda da sıkıntı ve kısıtlanmalar bu dönem artıyor.

Kova: Satürn burcunuzda seyahat ettiğinden dolayı bu tutulma sizi oldukça zorlayacaktır.  Mesleki konularda dönüşümler var. Bu yeni bir işe girmek şeklinde olabileceği gibi yeni bir iş kurma da olabilir. Anne ve baba sorunları da yaşıyor olabilirsiniz.

Balık: hayata bakışınız değişecektir. Uzak yerlere yolculuklar yapabilir. Yurtdışı ile ilgili hedefleriniz varsa bu tutulma ile neticelendirebilirsiniz.

Astrolog Viktorya Levi 
 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Bağımsız Gazete
Boya Ustası