Bağımsız Gazete
HV
22 MAYIS Pazar 08:11

16 Nisan Terazi Dolunayı

Astrolog Viktorya Levi - 16 Nisan Terazi Dolunayı ve diğer burçlara etkisi

Gündem
Giriş Tarihi : 15-04-2022 11:54
16 Nisan Terazi Dolunayı

Bu dolunay Terazi Burcu’nun 26 derecesinde olacaktır. Yükselende ise açAkrep burcu bulunmaktadır. Terazi burcu, bize adalet, sanat, güzellik ve ilişkiler konularını anlattığı için önümüzdeki 15 gün bu konular gündemimizde olacaktır.

Ayrıca Akrep Burcu’nun yükselen de olması ekonomik konular ile birlikte kriz ve dönüşümleri de içeren konular bu dolunayda bizi etkileyecektir.

Akrep burcu enerjisi doğru kullanıldığında güç başarı ve yeniden doğuşu getirir. Olumsuz kullanımda ise kıskançlık, öfke, kibir, stratejik oyunlar şeklinde davranışlar getirebilir.

Bu enerjiyi nasıl kullanacağımız bize bağlıdır. Bu dolunayda Plütonik etkiler çok fazla olduğu için negatif duygularla yapılacak her türlü davranış yıkıcı etki oluşturabilir. Plüton doğru kullanıldığı da ise ilişkileri adalet duygusu ile bakıldığında ve kararlı bir duruş sergilenirse yeniden doğuş getirir.

Bunun dışında Jüpiter Neptün kavuşumu bu dolunay da şansı devam ettiriyor. Ancak bu kavuşumu dolunaya 150 derecelik bir görünüm açısı var. Bu da ilişkiler açısından karmaşa ve aldatılma getirebileceği için boş hayaller kurmamaya özen göstermeliyiz.

Bu büyük şansı ancak ışığın gücüne inanmak ve onun yolunda gitmek ile etik davranmak getirir unutmayalım… Kendi bence doğamızı kısıtlamaya yönelik ve ilahi destek ile davranmak çok önemli olacaktır. Dolunay’a kavuşum yapan sabit yıldız Arcturus sabit yıldızıdır.

Bu yıldızın bize söylediği yeni bir yol ve yöntem izlemektir. Dolayısıyla bu yıldızın etkileri ile artık daha olumlu düşünce ve davranışlar geliştirmeli hem kendimize hem de başkalarına daha yararlı bir hayat düzeni oluşturmalıyız.

Bir diğer etki ise Balık burcundaki Venüs’ün Boğa’daki Merkür ve Uranüs’e yaptığı destek açıdır. İletişimde uyumluluk getirecek ve sezgilerimizde de olumluyu arayacağımız bir etki sağlayacaktır. Yeni ilişki fırsatları oluşabileceği gibi ilişkiyi olumlu yönde değiştirmek de söz konusu olabilir.

Bu açı aynı zamanda parasal fırsatlar da doğurabilir. Dolunaydan önceki gelişen gerilim ilişkilerde ve davranış modellerimizde bize zarar veren durumları, endişe ve kaygılarımızı artırırken güvensizlik hissimizi de açığa çıkaracaktır.

Bu zaman diliminde kendimizi fark edersek negatif duygularımızı sonlandıra biliriz. Geçtiğimiz yeni ayla başlayan anlayış sürecimiz bu dolunayla birlikte farkına vardığımız durumları düzeltme zamanları oluşturacaktır. Enerjiyi doğru kullanırsak büyük başarı şans ve fırsatlar oluşabilecek gibi ilişkilerimizi de geliştirebilecektir.

Bu süreçte başkalarına iyilik yapmak, sanatsal faaliyetlerde bulunmak ve kendimize zor gelen şeyleri paylaşmaya çalışmak büyük ışık yaratacaktır unutmayalım. 

Türkiye açısından ise dolunay bizim haritamızda Merkür ve Satürn kavuşumuna yakın bir yerde gerçekleştiği için muhalefet ve seçim kanunu ile ilgili gelişmeleri gündemimizde taşıyabilir.

Ayrıca yine dış ülkelerle ilgili gelişmeler ve ekonomik zorluklardan ötürü gelişen parlementoda güç çekişmeleri ve tartışmalara da şahit olabiliriz.

Bunun yanı sıra sanatı ile ilgili önemli gelişmeler de olabilir. Ayrıca yeraltı kaynakları ve madenler ile ilgili konularda gündem olacaktır.

Astrolog Viktorya Levi 
 
AdminAdmin

YORUMLAR
Bağımsız Gazete
Boya Ustası