Bağımsız Gazete
HV
22 MAYIS Pazar 08:00

18 MART BAŞAK DOLUNAYI

Astrolog Viktorya Levi - 18 MART BAŞAK DOLUNAYI burçlara etkisi.

Yaşam
Giriş Tarihi : 13-03-2022 19:56   Güncelleme : 13-03-2022 20:08
18 MART BAŞAK DOLUNAYI

18 Mart sabah saat 10.17 de Başak Dolunayı olacaktır. bu Dolunay 2 Mart’ta olan Yeni Ayın bize getirdiklerini net bir şekilde görme ve değerlendirme zamanlarını anlatıyor.

Başak burcu çalışmak, üretmek, düzen kurmak, başkalarına hizmet vermek, günlük hayatın koşulları ve sağlık konularıyla alakalı olan değişken bir burçtur.

Soğuk kış günlerinden ilkbahara geçişi ve buna bağlı olarak adaptasyonu anlatır. Bir bakıma kurallar, kısıtlamalar, hiyerarşi ve kaideler ile aktif, enerjik, hevesli ve çoşkulu dönem arasındaki geçiştir. O yüzden bu dönemi iyi değerlendirmek çok fayda getirecektir.


Dolunay haritasına bakacak olursak, yükselende İkizler burcunu görüyoruz. Tepe noktası dediğimiz toplum önündeki görünen alanda ise Kova burcunda duran Satürn ve onun aydüğümlerine yaptığı kare vardır. Bu bize kadersel olarak sorumluluk almamız gerektiğini hatırlatıyor.

Ayrıca yükselen ve dolunay yöneticisi Merkür’ün Balık burcundaki seyri ne kadar mantığımızı kullanmak, iletişim ve haber alma akışımızı sağlamaya çabalasak ta düşüncelerimizin daha sezgisel ve içsel çalıştığını gösteriyor.

Bu 15 günlük süreç içerisinde farkına varacağımız temel konu sosyal çevre, sağlık ve gelecek umutlarımızı çaba göstererek düzenleyebileceğimiz; bunun yanı sıra hayattan kolay yollu para ve keyif kazanmanın mümkün olmayacağı bu beklentinin hayal kırıklığı ve yanılgı getireceği konusudur.

Bu düzenlemeleri yaparken, hem içsel olarak hem de hayatın akışında özgürleşmek isteğinin artacağını görüyoruz. Plüton’un Ay ve Kuzey aydüğümü üçgeni ise bize bu sürecin geriye bir daha dönüşü olmayan olumlu bir değişim olduğunu da anlatıyor.


Türkiye açısından dolunayı değerlendirecek olursak; Dolunay Türkiye haritasında 4.eve denk geliyor. Bu da topraklarımız, ürünler, madenler, emlak piyasası ve muhalefet partileri açısından önemli kararlar alınabileceğini gösteriyor.

Ayrıca Balık burcundaki Neptün, Jüpiter, Merkür ve Güneş’in toplaşması lider konumundaki kişilerin aşırı iyimser kararlardaki yanılgıları ile birlikte ülkemizin sanatçıları ile ilgili güzel gelişmeleri de anlatabilir.


Burçlara göre baktığımızda:


Koç: sağlık konularında bazı hassasiyetlerin oluşabileceği bir dönemde olabilirsiniz. Özellikle bağırsaklarınıza dikkat etmeniz gerekebilir. Psikolojik olarak kendinizi kaygılı ve huzursuz hissedebilirsiniz. Ancak iş ve günlük rutininizdeki çabalarınız bu dönem meyvesini verecektir.


Boğa: bu dolunayda aşk hayatınıza ve keyif aldığınız konulara odaklanıyorsunuz. Yani bir ilişkiye başlamışsanız oradaki gelişmelerin getirdiği farkındalığı yaşayacaksınız. 
İkizler: aile ve ebeveynler ile ilgili sağlık durumları gündeme gelebilir. Evinizi değiştirmek isteyebilirsiniz ya da tadilat işlerine başlayabilirsiniz. Aile içerisinde de huzursuzluklar olabilir.


Yengeç: kardeşler ve yakın çevre ile ilgili iletişiminizde fazla eleştirel olabilirsiniz. Yakın çevreniz bu dönem size destek olacak ve fayda getirici önerilerde bulunacaktır. Önünüzde  hedef koyduğunuz konularda daha dikkatli değerlendirme yapmalısınız.


Aslan: çalışma ile ilgili emeğinizin karşılığını alacağınız bir zamandasınız. Fakat ortak gelirlerde yanılgılar yaşamanızda olasıdır. Herşeyi oluruna bırakma dönemi değil, programlı ve iyi bir düzen ile çalışmalısınız.


Başak: sağlığınıza özen göstermelisiniz. İlişkilerde fazla iyimser ve yanıltıcı durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Daha özgür olmanın size pozitif getirileri olacaktır.


Terazi: İçe dönmeniz gereken ve bilinçaltınızı düzenleyeceğiniz bir zamandasınız. İş hayatınızda hayal kırıklıkları olabilir. 


Akrep: sosyal yaşantınız ve arkadaş çevrenizde eleştirel olmamaya dikkat edin. Arkadaşlar ile ilgili iletişimsel dönüşümler yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınızda da kurban psikolojisi oluşabilir. Bu dönem fazla depresif hissedeceksiniz.


Yay: Kariyerde çabalarınızın karşılığı gelecektir. Fakat ebeveynler ile ilgili sorunların da olduğu bir dönem olabilir. Yakın çevrenizden özgürleşmek isteyebilirsiniz.


Oğlak: ticaret hayatı ile ilgili dış ülkelere gitmek gündeminizde olabilir. Yakın çevre ile ilgili bir tamamlanma yaşarken uzak çevrelere açılmak ve orada yeni düzen kurmak çabası olacaktır. parasal krizlere dikkat etmelisiniz.


Kova: kendinize bağlı olmayan koşullar ve kredi borç gibi parasal konularınız varsa bu dönem bunları düzenlemek için uğraşacaksınız. Sağlık açısından da ameliyatlar gündemde olabilir.


Balık: ikili ilişkilerde akışta kalmamanız gereken bir zamandasınız. Evliliğiniz için çaba gösteriniz. İş hayatınızda da değişimler olabilir. Aşk hayatınız , yakın çevreniz ve ilişkileriniz de faydalı dönüşümler yaşayacaksınız.

Astrolog Viktorya Levi 

Instagram: https://www.instagram.com/astro.utharit/

AdminAdmin

YORUMLAR
Bağımsız Gazete
Boya Ustası