Bağımsız Gazete
HV
16 AĞUSTOS Salı 08:00

Aileler DİKKAT! Devlet yardımı yapılıyor! E Devlet Başvuran her ay PTT'den 900 TL alacak!

Resmen duyuruldu! Ailelere düzenli aylık devlet yardımı yapılacak! Başvuran her ay PTT’den 900 TL alacak! Maddi sıkıntı çeken ve dar gelirli olan ailelere devlet desteği sık sık duyuluyor

Ekonomi
Giriş Tarihi : 13-10-2021 08:00   Güncelleme : 13-10-2021 08:00
Aileler DİKKAT! Devlet yardımı yapılıyor! E Devlet Başvuran her ay PTT'den 900 TL alacak!
Resmen duyuruldu! Ailelere düzenli aylık devlet yardımı yapılacak! Başvuran her ay PTT’den 900 TL alacak! Maddi sıkıntı çeken ve dar gelirli olan ailelere devlet desteği sık sık duyuluyor. Farklı kalemler de pek çok yardım parası yurttaşlarının hesabına yatırılıyor. Elbette devlet yardımı ödemeleri müracaat şartı ile yapılıyor ve birtakım incelemelerden sonra yurttaşlar gerekli olan koşulları taşırsa PTT'den ödeniyor. Devlet yardımı almak aylık parasal destek ödemelerinden yararlanmak isteyenlerin yapmaları gerekli olanler haberimizde… Devlet ihtiyaç sahibi yurttaşlara her ay düzenli destek ödemeleri ile yardımcı olmaya devam ediyor. Sosyal güvencesi bulunmayan, herhangi bir geliri bulunmayan ve yardıma muhtaç olan yurttaşlar müracaat yapmaları durumunda devlet tarafından sağlanan ödemelerden faydalanabiliyor. Devlet desteği ödemeleri pek çok farklı kalemde verilmekte. Örneğin engelli olan yurttaşlara engelli aylığı, 65 yaş üstü yurttaşlara 65 yaş maaşı, evde bakıma muhtaç olanlara bakan yurttaşlara evde bakım maaşı gibi farklı kalemlerde ödemeler var. Maddi anlamda sıkıntı yaşayanlar bu ödemelerden yararlanmak üzere müracaat işlemlerini il ve ilçelerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma yapabildikleri gibi e-devlet üzerinden de maddi yardım desteği yapabiliyor. Birçok kişi için farklı kalemler de ödenen devlet desteği ödemeleri hakkında en detaylı bilgiler haberimiz de sizleri bekliyor…    

EVDE BAKIM MAAŞI DESTEĞİ

  Evde bakıma muhtaç, hasta yaşlı ve engelli kişilere bakan ailelere devlet tarafından her ay düzenli ilaçlanma evde bakım maaşı ödemesi yapılıyor. 2021 senesinin Temmuz ayında yapılan zamla beraber evde bakım parası ödemesi 1797 TL oldu. Evde bakım parası konusunda yanlış bilinen şey ödemenin engelli hasta veya yaşlı kişiye değil ailelerine yapılıyor olması. Genellikle bu ödemelerin kişilerin kendilerine yapıldığı düşünülüyor.    

ENGELLİ MAAŞI

%40 ve üstü olan engelli olan tüm yurttaşlara engelli aylığı bağlanıyor. Engelli yurttaşların maaşları engel durumuna göre belirleniyor. %40 ve üstü engelliler ayrı maaş alırken yüzde yetmiş ve engelli olan yurttaşlara farklı maaş ödemesi yapılıyor. Aynı zamanda engelli yurttaşlara sosyal destek, sağlık desteği, evde bakım desteği, toplu taşımadan bedava dağıttığı faydalanma gibi pek çok farklı hak da tanınıyor.    

YAŞLILIK MAAŞI

Sosyal güvencesi bulunmayan ve yalnız olan bakıma muhtaç yaşlı yurttaşlara da devlet tarafından yaşlılık aylığı bağlanıyor. Yaşlılık aylığı almak isteyen yurttaşların müracaat işlemlerini Sosyal Hizmetler İl müdürlüklerine yapmaları gerekmektedir. 65 yaşı geçmiş olan tüm yurttaşlar geliri olmaması halinde yaşlılık maaşına müracaat yapabilir kendi hemde yaşlı yurttaşlara bedava dağıttığı toplu taşıma, evde sağlık hizmeti gibi farklı Sosyal hizmetlerden de yararlanabiliyor.    

ÇOCUK YARDIMI ÖDEMELERİ

İhtiyaç sahibi olan binlerce kişiye çocuk yardımı ödemesi de yapılıyor. Çalışan veya çalışmayan tüm anneler doğum yapmaları halinde devlet tarafından sağlanan çocuk yardımı parasını alabildiği gibi sonrasında ise kaymakamlık belediye ve valilik sağlanan öğrenci yardımı, yakacak yardımı, gıda yardımı gibi yardım kalemlerini de kullanabiliyor.    

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Devlet yardımı imkanlarından yararlanmak isteyen yurttaşların müracaat işlemlerini il ve ilçe merkezlerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları yapmaları gerekmektedir. Bunun yanında yardıma muhtaç olan yurttaşlar e-devlet üzerinden de müracaat işlemlerini tamamlayabiliyor.
AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR