Bağımsız Gazete
HV
22 MAYIS Pazar 06:38

Bitcoin, Ethereum, Ripple: Boğalar ortadan kaybolurken kriptolar pamuk ipliğine bağlı

Ekonomi
Giriş Tarihi : 25-04-2022 12:11
Bitcoin, Ethereum, Ripple: Boğalar ortadan kaybolurken kriptolar pamuk ipliğine bağlı

Bitcoin fiyatı, satıcıların alıcıları yavaş bir ölüme sürüklediğini gösteren yavaş yavaş çok önemli bir destek seviyesinin altına düştü.

 

BTC'nin son iki kez bu bariyeri etiketlemesine rağmen, yükseliş hareketiyle sonuçlandı, bu sefer işler farklı ve güneye gidebilir. Ethereum , Ripple ve altcoinler benzer bir düşüş kaderi görebilir. Bitcoin fiyatı aklın ucunda Bitcoin fiyatı, 13 Ocak'tan bu yana üç en yüksek salınım ve üç en düşük düzeyi birleştirdikten sonra üç günlük bir zaman diliminde artan bir paralel kanal kurdu.

BTC'nin son iki düşüşünde, 200 üç günlük Basit Hareketli Ortalama'yı (SMA) etiketledi. ve agresif bir şekilde sıçradı. Bununla birlikte, bu sefer BTC, söz konusu SMA'yı yavaşça ihlal ediyor ve yükselen paralel kanalın alt trend çizgisine yaklaşıyor. Alt trend çizgisinden bir kopuşa kadar, kurulum yükselişte ve Bitcoin fiyatının ondan sıçradığını görebilir.

Ortaya çıkan yükseliş, BTC'nin 50 günlük ve 100 günlük SMA'yı 42.074 dolardan 41.076 dolardan yeniden test ettiğini görebilir. Bu engellerin aşılması, büyük kripto paranın yıllık 46.198 dolarda ve bazı durumlarda 50.000 dolarlık psikolojik seviyede açılışa doğru ilerlediğini görebilir.

 

34.752$ destek seviyesinin altına yakın bir günlük mum çubuğu, yükselen paralel kanalı ve yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Bitme veya kırılma anında Ethereum fiyatı Ethereum fiyat hareketi, Bitcoin fiyatındaki son düşüşle birlikte düşüyor gibi görünüyor.

Ayılar, ETH'yi destek kümesinin altına iterek 2.800 dolardan 3.000 dolara çıktı. Bu temel, bir talep bölgesi ve 50 günlük ve 100 günlük Basit Hareketli Ortalamaların (SMA'lar) yükseliş geçişini içerdiğinden önemlidir. Şimdiye kadar ETH, her iki SMA'yı da deldi ve söz konusu talep bölgesinin alt sınırına yaklaşıyor.

Bununla birlikte, hızlı bir toparlanmanın ardından bir sıçramanın ETH için bir yükselişle sonuçlanması muhtemeldir. Ortaya çıkan hareket, ETH'nin 200 günlük SMA'yı 3.495 dolardan ve düşük hacimli düğümü 3.703 dolardan yeniden test etmesine neden olabilir.

Bu seviyelerin ötesindeki herhangi bir artış, büyük yükseliş momentumu artışları gerektirecek ve büyük kripto desteği olmadan pek olası değil.

Destek kümesinin alt sınırının 2.820$'ın altına yakın bir günlük mum çubuğu, daha düşük bir dip oluşturacak ve yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Bu gelişme, aşağı yönlü mevcut bir sonraki yüksek hacimli düğümü 2.584 dolardan yeniden test etmek için ETH'yi çökertebilir. Dalgalanma fiyatı bir fırlatma rampasına yaklaşıyor Ripple fiyatı başka bir U dönüşü yaptı ve 0,62 dolardan 0,68 dolara uzanan satın alma bölgesine yeniden girdi.

Bu hareketin, bir yükseliş trendini tetiklemeden önce XRP fiyatını %70.5 geri çekilme seviyesini 0,657 dolardan yeniden test etmesi için zorlaması muhtemel.

Ortaya çıkan yükseliş trendi, Ripple için ticaret hacminin en yüksek olduğu 2022 hacim kontrol noktasını 0,772 dolardan yeniden test etmek için XRP'yi %17 yukarı itebilir.

Havale jetonu bu engeli bir temele çevirmeyi başarırsa, yükselişin devam etmesi ve 0,854 dolarlık engeli etiketlemesi için iyi bir şans var. Bunu yapmamak, yerel bir tepe oluşumuna neden olabilir.

Öte yandan, Ripple fiyatı 0,601 dolar destek seviyesinin altına düşerse ve daha düşük bir dip üretirse, yükseliş tezi geçersiz kılınacaktır. Böyle bir durumda, XRP, yönlü önyargısını stabilize etmeden ve yeniden kurmadan önce 0,548 dolarlık destek seviyesine düşebilir.

AdminAdmin

YORUMLAR
Bağımsız Gazete
Boya Ustası