Bağımsız Gazete
HV
16 AĞUSTOS Salı 06:27

Bitcoin George Soros Sayesinde 55 bin dolar seviyesini gördü: Bitcoin Neden Yükseldi?

Bitcoin George Soros Sayesinde 55 bin dolar seviyesini gördü: Bitcoin Neden Yükseldi? Bitcoin neden yükseliyor? George Soros bitcoin yatırımı mı yapıyor? Soros Bitcoin işlemlerine başlıyor

Ekonomi
Giriş Tarihi : 07-10-2021 07:29   Güncelleme : 07-10-2021 07:29
Bitcoin George Soros Sayesinde 55 bin dolar seviyesini gördü: Bitcoin Neden Yükseldi?
Bitcoin George Soros Sayesinde 55 bin dolar seviyesini gördü: Bitcoin Neden Yükseldi? Bitcoin neden yükseliyor? George Soros bitcoin yatırımı mı yapıyor? Soros Bitcoin işlemlerine başlıyor. George Soros’un Bitcoin’e yatırım yaptığı doğrulandı. Bu haber Bitcoin için ralliye sebep oldu. Bitcoin George Soros 2021:

George Soros Sayesinde Bitcoin Yükseliyor

Kripto para biriminin ve dijital token piyasasının popülaritesindeki artış, Wall Street'in en tanınmış iki fonunun bu devrim niteliğindeki teknolojiye yatırım yapmaya başlayacağı haberini coşkuyla karşıladı. George Soros ve Rockefeller ailesi, kripto para birimine yatırım yapmak için ilk adımlarını attı. ABD haber ajansı Bloomberg, Soros Fon Yönetimi'nin makro yatırımlarını denetleyen ve New York'taki merkezinden 26 milyar dolar taşıyan Adam Fisher'ın sanal para birimleriyle ticarete başlamak için dahili izin aldığını söyledi.

Bitcoin George Soros 2021

Çarşamba günkü haberlere göre, Soros Fonu yönetimi bir Bloomberg zirvesinde fonun bitcoin ticareti yaptığını doğruladı. Fonun CEO'su Dawn Fitzpatrick, "Biraz madeni paraya sahibiz - çok değil" dedi. Bloomberg Global Yatırım Zirvesi'nde konuşan Soros Yatırım Birimi Başkanı Dawn Fitzpatrick de, salı günü verdiği bir röportajda, Bitcoin'i spekülatif bir varlık yerine, gelecek potansiyeli olduğunu yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Soros Fon Yönetimi, 2018'den beri kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşünüyor. Temmuz ayında, milyarder yatırımcının aile ofisinin bitcoin ticaretine başladığına dair raporlar ortaya çıktı. Kısmen milyarder yatırımcı George Soros tarafından kontrol edilen bir hedge fonunun bitcoin ticareti yaptığı haberleri nedeniyle piyasa duyarlılığı iyileşmeye devam ederken, Bitcoin Çarşamba günü beş ayın en yüksek seviyesine yükseldi. Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük kripto para birimi, Mayıs ortasından bu yana en yüksek seviyesi olan 55.499.96 dolara yükseldi. Diğer şeylerin yanı sıra artan kurumsal ilgi arasında Salı günü dört hafta içinde ilk kez 50.000 doları geçti. Bkz: Dogecoin Neden Yükseliyor? , Shiba Inu neden yükseldi?

Bitcoin Yorumları: Bitcoin Daha Da Yükselecek Mi?

Bulut tabanlı otomatik kripto ticaret botu Cryptohopper'ın CEO'su Ruud Feltkamp, ​​"Bitcoin, Ekim ayında tarihsel olarak iyi bir performans sergiliyor, bu da fiyatı neredeyse kendi kendini gerçekleştiren bir kehanet haline getiriyor. Yazdan beri defalarca söylüyorum, Ekim ayında tüm zamanların en yüksek seviyesini bekliyorum" dedi. Bank of America Corp, Pazartesi günü kripto para birimleri ve diğer dijital varlıklara odaklanan ilk araştırma kapsamını yayınladı. ABD Bancorp, Amerika Birleşik Devletleri ve Cayman Adaları'nda özel fonları olan kurumsal yatırım yöneticileri için bir kripto para saklama hizmeti başlattığını duyurdu.
AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR