Bağımsız Gazete
HV
22 MAYIS Pazar 07:27

Bridgerton Seti ne zaman ve nerede? Bridgerton Ailesi Gerçekten Var mıydı?

Bridgerton Seti ne zaman ve nerede? Bridgerton Ailesi Gerçekten Var mıydı?

Yaşam
Giriş Tarihi : 28-03-2022 16:46   Güncelleme : 28-03-2022 16:52
Bridgerton Seti ne zaman ve nerede? Bridgerton Ailesi Gerçekten Var mıydı?

Netflix'in 'Bridgerton'ı, İngiliz sosyetesinin zengin ve renkli dünyasını canlandırıyor ve her yıl çalkantılı düğün sezonunu takip ediyor. Tüm tehlikeli romantizmleri ve dramatik skandallarına rağmen, gösteri çekiciliğini ve izlenmeye değerliğini enfes vintage ortamından ve uyumlu arka planından alıyor. Eskiden yüksek sosyetenin izlediği katı ve genellikle tuhaf gelenekleri takip eden anlatı, ağırlıklı olarak kadın bakış açısını izleyerek daha da ilginç hale getiriliyor ve şovenist toplumun işleyişini daha da gülünç hale getiriyor.

Sonuç, tuhaf olduğu kadar dramatik bir dünyadır ve kalbindeki “skandal” aşkları daha da ilgi çekici hale getirir. Anlatı, diğer bazı eksantrik karakterlerle karşılaştırıldığında, bir noktada var olabilecek gerçek bir aileye oldukça yakın hisseden varlıklı ve çok sevilen Bridgerton ailesine odaklanır. 'Bridgerton'da gördüğümüz her şeyin tam olarak ne zaman ve nerede bittiğini ve merkezi ailenin gerçekte ne kadar gerçek olduğunu belirlemeye karar verdik. SPOILER ÖNDE.

Bridgerton Set ne zaman?

Gösterinin eski dönemi açıkça tasvir edilmiştir ve bazı yönler diğer dönemlerden (şovun enstrümantal pop şarkılarından oluşan müziklerinden hoşlananlar için) çekilebilirken, estetik ve gösterişliliğin çoğu Regency dönemi İngiltere'sine aittir. Regency dönemi, Kral III. George'un hükümdar olarak son günlerini ve ardından Prens Regent olarak hüküm süren oğluna iktidar devrini takiben, kabaca 1700'lerin sonlarından 1800'lerin başlarına kadar uzanıyordu. Uygun olarak, Daphne'nin bir talip arayışını izleyen 'Bridgerton'ın 1. sezonu 1813'ün düğün sezonunda geçiyor. Şovun her sezonu sonraki düğün sezonlarında geçtiğinden, 'Bridgerton'ın 2. sezonu muhtemelen 1814'te geçiyor. .

Bridgerton Set nerede?

Gösterinin anlatımının çoğu, sevgiyle “Ton” olarak anılan Londra'nın yüksek sosyetesinde geçiyor. İlginç bir şekilde, Fransızca "le bon ton" kelimesinden türetilen ve "iyi ton" veya "iyi görgü" anlamına gelen Ton kelimesi, görünüşe göre Regency döneminde yüksek sosyeteyi tanımlamak için kullanılan bir ifadeydi. Kraliyet sarayının, gösterişli konutların ve hatta şehrin (belirli bir karakterin gizli yayıncılık faaliyetlerini yürüttüğü) daha korkunç bölümlerinin sık sık tasvirleri Londra'da geçiyor.

Londra, Mayfair'deki Grosvenor Meydanı'nda olduğu söylenen Bridgerton konutu, aslında Londra'nın güneydoğusundaki bir ev tarafından tasvir ediliyor. İlginç bir şekilde, gösterinin kurulduğu yıllar boyunca, Briderton konutunun yerine geçen Gürcü malikanesi, aslında Kral George III'ün kız kardeşi Prenses Augusta tarafından işgal edildi.

Bununla birlikte, anlatı ara sıra çevredeki ülkeye de girer. Londra dışındaki konumların en sık görüleni, ailenin belirli kutlamalar için veya 2. sezonda Sharma ailesinin uzun bir ziyareti için emekli olduğu Bridgertons'ın kır malikanesi Aubrey Hall'dur. Aubrey Hall aslında Hertfordshire'daki Wrotham Park'ta bir kır mülkü kullanılarak tasvir edilmiştir ve gerçek bir Aubrey Hall yok gibi görünse de, Arbury Hall adında bir kır konağı var ve Nuneaton, Warwickshire'da bulunuyor.

Bridgerton Ailesi Gerçekten Var mıydı?

'Bridgerton' Julia Quinn'in bir dizi tarihi aşk romanına dayanmaktadır ve bu nedenle bir kurgu eseridir. Böylece, Bridgerton ailesi hiçbir zaman gerçekte var olmadı. Bununla birlikte, gösterideki diğer birçok karakterde olduğu gibi, merkezi aile, şüphesiz çağda var olan gerçek insanların stilize ve eksantrik bir versiyonudur. Şovda, hasta bir King George veya Bayan Marina Thompson'ın eski sevgilisinin 1. sezonda savaşmaya gittiği Yarımada Savaşı gibi tarihi kişilere ve olaylara birkaç gevşek ima var. olaylar ve karakterler hayal ürünüdür.

Elbette, karakterlerin kurgusal doğası, her zaman var olan dedikodu sağlayıcısı Lady Whistledown da dahil olmak üzere anlatının bazı ilginç detaylarında da belirgindir. Bridgerton ailesine geri dönersek, fark etmeyenler için, kardeşlerin hepsi alfabetik olarak adlandırılır, en büyüğü Anthony ile başlar, ardından Benedict, Colin, Daphne, Eloise, Francesca (Bath'ta olan), Gregory, ve son olarak, Sümbül.

AdminAdmin

YORUMLAR
Bağımsız Gazete
Boya Ustası