Spor
Giriş Tarihi : 20-02-2022 22:01   Güncelleme : 20-02-2022 22:01

Burak Yılmaz, Fransa'da manşetlerde - TGRT Haber

[ad_1] Milli yıldız Burak yılmaz, Yusuf Yazıcı, Zeki Çelik ve Mustafa Kapı'nın formasını giydiği Lille 10 yıl aradan sonra şampiyon oldu

Burak Yılmaz, Fransa'da manşetlerde - TGRT Haber
[ad_1]

Milli yıldız Burak yılmaz, Yusuf Yazıcı, Zeki Çelik ve Mustafa Kapı'nın formasını giydiği Lille 10 yıl aradan sonra şampiyon oldu.  Fransa basını, Lille’in şampiyonluğunda Burak Yılmaz’ın ve Türk oyuncularının rolüne vurgu yaptı.

28 MAÇ 16 GOL

Burak Yılmaz, Ligue 1‘de oynadığı 28 maçta 16 gol atıp 5 asist yaparak, takımın diğer Türk oyuncuları Zeki Çelik, Yusuf Yazıcı ve Mustafa Kapı'yla birlikte şampiyonluğun en önemli mimarlarından oldu.

“İNANILMAZ BİR SEZONDU”

Spor gazetesi L'Equipe'in haberinde, "David ve Yılmaz'ın sayesinde Angers'i neredeyse sarsılmadan mağlup eden Lille, inanılmaz bir sezonun sonunda tarihinde dördüncü şampiyonluğunu elde etti." ifadesi kullanıldı. Burak Yılmaz ve Yusuf Yazıcı'nın şampiyonluk kutlamalarında Türk bayrağını gururla taşıdığı aktarılan haberde, Lille'in cesaretiyle, saha içindeki organizasyonu ve forvet hattındaki yetenekleriyle şampiyonluğa ulaştığı belirtildi.

“BAŞARININ MİMARLARINDAN BİRİ BURAK YILMAZ”

RMC Sport kanalının haberinde Lille'in ligde şampiyon olduğu hatırlatılarak, "Bu başarının mimarları (teknik direktör) Christophe Galtier, Burak Yılmaz ve (eski teknik direktör) Luis Campos." yorumunda bulunuldu. Haberde, Lille'in sezon içerisinde teknik direktör değiştirmesine rağmen şampiyonluğu elde ettiği kaydedildi.

“LİLLE’İ ŞAMPİYONLUĞA GÖTÜRDÜ”

Ülkenin en önemli gazetelerinden Le Figaro, "Burak Yılmaz, Lille'i şampiyonluğa götürdü." başlığını kullandı. Burak Yılmaz'ın Lille'in "kurtarıcısı" olarak nitelendirilen haberde, Burak Yılmaz'ın son 6 maçta 6 gol kaydettiği, Angers karşısında yine sahneye çıktığını ve penaltıyı gole çevirmesiyle takımın şampiyonluğa ulaştığı vurgulandı.

Kamu yayıncısı France Info, okuyucularına Lille'in şampiyonluğunu duyurduğu haberde Yusuf Yazıcı, Zeki Çelik ile genç futbolcu Mustafa Kapı'nın kollarıyla "Y" işareti yaptığı fotoğrafı kullandı.
Haberde, Lille'in ligde Paris Saint-German'in (PSG) baskısına rağmen şampiyon olmayı başardığı belirtildi.

#r-#
AdminAdmin