Genel
Giriş Tarihi : 14-05-2022 01:02   Güncelleme : 14-05-2022 01:11

Cinsiyet değiştiren Ahmet Melih Yılmaz, yeni ismiyle Meli Bendeli kimdir?

Asıl adı Ahmet Melih Yılmaz olan ünlü oyuncu, Çukur dizisinin timsah Celil karakteri ile ekranlarda tanınmıştı. Yeni ismiyle Meli Bendeli dizilerde ve birçok tiyatroda oyunculuk yapmıştır. Peki, Meli Bendeli kimdir? Ahmet Melih Yılmaz Kimdir?

Cinsiyet değiştiren Ahmet Melih Yılmaz, yeni ismiyle Meli Bendeli kimdir?

Armağan Çağlayan'ın YouTube kanalında yayınlanan programa konuk olarak katılan Meli Bendeli, hayatıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Arama motolarında ilgiyle takip edilen Çukur dizisinin sevilen oyuncusu Ahmet Melih Yılmaz kimdir? Trans kimliği ile Meli Bendeli hakkında merak edilenleri derledik.

2022 yılının başlarında cinsel yönelimini değiştiren Ahmet Melih Yılmaz, trans birey olduğunu kamuoyu ile paylaşmıştı. Kimileri tarafından takdirle karşılanan Ahmet Melih Yılmaz, kimlerinin ise ağır eleştirilerine hatta hareketlerine maruz kalmıştı. Geçtiğimiz günlerde Armağan Çağlayan’ın Youtube kanalındaki programına katılan Ahmet Melih Yılmaz şimdiki ismiyle Meli Bendeli kendi hayatıyla ilgili şoke eden açıklamalarda bulunurken bazı konuşmaları Armağan Çağlayanı duygulandırıp ağlattı. Meli Bendeli şuanki hayatından oldukça memnun olduğunu söyleyerek zor günlerden geçip şuan bu haline ve kimliğine sahip olduğunun altını çizdi. Meli Bendeli son zamanlarda en çok merak edilen isimlerin arasında yer alırken, Ahmet Melih Yılmaz kimdir? Veya Meli Bendeli kimdir? Şeklinde sorgulamalar yoğunlaştı.

Meli Bendeli (Ahmet Melih Yılmaz) kimdir?

Meli Bendeli'nin gerçek adı Ahmet Melih Yılmaz'dır. Ahmet Melih Yılmaz 1989 yılında Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Fakültesi'nden mezun olan oyuncu, tiyatro eğitiminin yanı sıra 2010 yılından itibaren film ve dizilerde oyunculuğa başlamıştır. 2015 yılında Hatırla Gönül dizisinde rol alan

Ahmet Melih Yılmaz, 2018 yılında Çukur dizisinde Timsah Celil karakterini canlandırmıştır. Oyuncu bir süre sonra diziden ayrıldı.Show TV ekranlarında yayınlanan ve 2021 yılında sona eren Cam Tavanlar dizisinde Şinasi rolünü oynayan Ahmet Melih Yılmaz, Elvin'in yönettiği Tatbikat Sahne'nin Miriam Yasta adlı oyununda başrolü oynamıştır. 19 Kasım 2021'de prömiyeri yapılan Erdal Beşikçioğlu'nun yönettiği Miriam yasta tiyatro oyunundaki başrollerden biridir.

olarak oynayan Ahmet Melih Yılmaz, 2022 yılında trans olduğunu açıkladı.

Meli Bendeli instagramı nedir?

Ahmet Melih Yılmaz yani Meli Bendeli TikTok ve İnstagram hesaplarında melibendeli ve melibon kullanıcı adlı hesapları kullanıyor.

Ahmet Melih Yılmaz'ın (Meli Bendeli) oynadığı filmler:

Sıradan Bir Gün
Gölgelerin İçinde
Ali’nin Tabiatı
İçimdeki Kahraman
Yeniden Leyla
Orada
Gölgeler İçinde
Yuva
Körfez
Daha
Abluka
Hatırla Gönül
Felaket

Ahmet Melih Yılmaz'ın (Meli Bendeli) oynadığı diziler

Cam Tavanlar,
Ex Aşkım,
Çukur,
Hayat Şarkısı

Mehmet SezerMehmet Sezer