Bağımsız Gazete
HV
16 AĞUSTOS Salı 06:36

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?

Erdal Can ALKOÇLAR Kimdir, Aslen Nereli, Kaç Yaşında? Ne mezunu, Mezuniyeti, Hayat Hikayesi, Hayatı, Buluşları, İlaç Patentleri Erdal Can ALKOÇLAR dakika haberleri.

Ekonomi
Giriş Tarihi : 08-10-2021 10:17   Güncelleme : 01-05-2022 23:42
Erdal Can Alkoçlar Kimdir?

Erdal Can Alkoçlar 7 Temmuz 1986 doğumlu Türk icat eden, bilimadamı ve IP temelli proje yatırımcısıdır.

Erdal Can Alkoçlar, Metehan Yeşil ile birlikte Mas İlaç Ar-Ge adlı işletmenin kurucu ortağı ve genel başkanıdır. Alkoçlar, 143’ uygulanmış olan ve 282’si araştırma sürecinde olan 425 patentin tek mucididir; 44 tanesi ise mevcut PCT (Patent İşbirliği Antlaşması) korumasındadır. Günümüzde de NOVIR ve FLUVOL markaları altında piyasadaki ilk flavonol glikozit esaslı antiviral bileşenin mucidi olan Alkoçlar, T.C. Gıda, ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı onaylı 21 biçimülasyona haizdir.

Erdal Can Alkoçlar, Türkiye’nin bankacılık tarihinde ilk teyit edilen; birbir hayli ulusal banka tarafınca geçerli ve öncelikli çek-senetler ve güvence varlıkları olarak onaylanan ilk ilaç içerikli patent serisinin sahibidir. Alkoçlar, Türkiye’de tek kişi olarak en önemli ölçüde ilaç içerik patentinin gerçek sahibi ve başvuranıdır. 67 anti-kanserojenik biçimülasyon, 101 Anti-viral biçimülasyon ve 23 metabolik düzenleyici bileşenin patentine haizdir.

Alkoçlar ve onun önceki Ar-Ge ekibi, 154’ten fazla metilprotodiosin türevi; boy uzamasından (oral versiyonla ilgili biçimülasyondan elde edilmiş tutarsız neticelara karşın) destek kanser terapilerine kadar nörojenez miyojenez benzer şekilde bir hayli çeşitli tedavisel alanlarda kullanılacak olan analoglar bulmuş ve patentini almıştır. Alkoclar, heksacoumaroil-protobiyosit türevinin ve etkili Core GLC NAC III inhibe edici özelliklere haiz bileşenlerinin kolay elde etme şekillerinin tek mucididir.

Erdal can alkoçlar ekşi sözlük hesabı bulunmamaktadır.
AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR