Haberler, Son Dakika Haberleri | Bağımsız Gazete
HV
27 MAYIS Cuma 15:05

İnstagram NFT Kullanımına Başlıyor! İçerik Oluşturucuları Ücretsiz NFT Yayınlayacak

İnstagram'ın resmi kanallarında duyurduğu yeni NFT adımı, sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekti. Bu haftadan itibaren belirli içerik oluşturucular ve koleksiyoncular NFT’lerini Instagram'da paylaşabilecek, içerik oluşturucuları, dijital koleksiyon ürünleri gibi yeni teknolojileri kullanabilecek.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 11-05-2022 16:06   Güncelleme : 11-05-2022 16:26
İnstagram NFT Kullanımına Başlıyor! İçerik Oluşturucuları Ücretsiz NFT Yayınlayacak

Geçen yılın popüler akımı NFT, sosyal medya platformlarına girmeye devam ediyor. Son olarak Meta'nın uygulaması Instagram'ın NFT özelliğine sahip olacağı açıklandı. Meta CEO'su Mark Zuckerberg, SXSW'de NFT'lerin Instagram'a da geleceğini duyurdu, ancak  ne zaman ve nasıl olduğu hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı. Zuckerberg sonunda Facebook'ta yayınlanan bir videoda uzun zamandır beklenen özelliği şu sözlerle duyurdu: “Yalnızca meta veri deposu ve Reality Labs çalışmalarımızda değil, aynı zamanda uygulama ailemizde de NFT’ler oluşturmaya başlıyoruz. İçerik oluşturucuların ve koleksiyonerlerin NFT’lerini gösterebilmeleri için dijital koleksiyon ürünlerini Instagram’da test etmeye başlıyoruz.”

İçerik Oluşturucuları NFT’leri İnstagram’da Paylaşacak

İçerik oluşturucular, hayranlarını yönlendirebilecek ve kendileri ile daha iyi ilişki kurabilecek. Instagram tarafından yapılan açıklamaya göre, bu haftadan itibaren belirli içerik oluşturucular ve koleksiyoncular NFT'lerini Instagram'da paylaşabilecek. İçerik oluşturucular, dijital koleksiyon ürünleri gibi yeni teknolojileri kullanabilecekleri gibi, hayranlarını yönlendirebilecek ve kendileri ile daha iyi ilişki kurabilecek. Instagram'da NFT'leri sergilemek için desteklenen blok zincirler Ethereum ve 0xPolygon, Flow_blockchain ve yakında Solana şeklinde olacak.

Kullanıma uygun üçüncü taraf cüzdanlar arasında ise; Rainbowdotme, MetaMask ve TrustWallet gibi isimlerle yer alacak. Instagram yönetimi, yeni özellik sonrası detaylı bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi: "Metaverse, yaşamlarımızı iyileştirecek yeni yaratıcılık ve ekonomik fırsat dünyaları açacak şekilde birbirimiz ile bağlantı kurmamıza yardımcı olacak. Meta veri tabanında insanlar dijital malları ve deneyimleri satın alacak, kullanacak ve paylaşacak. NFT'ler bunu gerçeğe dönüştürmek için yapbozun önemli bir parçası NFT'lerle başlıyoruz çünkü bunlar metaverse'nin ekonomik ve topluluk oluşturma potansiyelinin önemli bir yönüdür ancak bunlar, gelecek için inşa ederken keşfettiğimiz teknolojilerin sadece bir örneğidir. Geniş bir Web3 teknolojisi yelpazesini keşfediyoruz çünkü bunların dünyanın her yerindeki insanlar, işletmeler ve içerik oluşturucular için erişimi artıracağına, maliyetleri azaltacağına, yeniliği güçlendireceğine ve hızlandıracağına inanıyoruz."

NFT’lerin İnstagram’a Girmesi ile Birlikte Dijital Paraların Değeri Artacak

Metaverse henüz emekleme aşamasındayken, NFT'ler gibi teknolojiler hâlihazırda değer yaratmak ve başkalarıyla bağlantı kurmak için yeni yollar sunuyor ve biz gelecek için inşa etmeye devam ettikçe daha da fazla fırsatın ortaya yıkacağına inanıyoruz. Özellik şimdilik sadece sınırlı hesapta aktif olacak. Bu özelliğin duyurulması ile birlikte dijital paralarda değerlenme olacaktır.

AdminAdmin

YORUMLAR
Bağımsız Gazete Yaşam Koçu
Boya Ustası