Haberler, Son Dakika Haberleri | Bağımsız Gazete
HV
27 MAYIS Cuma 15:56

Iphone'un Bilinmeyen 6 Gizli Özelliği

Iphone marka telefonlarda bulanan gizli ve işinize yarayacak özelliklerini belki de birçok kullanıcı tarafından bilinmiyor. Iphone'da sinyal kalitesi ölçmek, aynı anda alarmları kapatmak ya da müzik ile beraber video çekimine devam etmek gibi özellikleri merak edenler için nasıl kullanıldığını derledik.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 08-05-2022 19:53   Güncelleme : 08-05-2022 20:04
Iphone'un Bilinmeyen 6 Gizli Özelliği

IPhone'da yer alan gizli özelliği belki siz de bilmiyorsun hemen bunları birini öğrenmek için iPhone'daki arama kısmına giriyoruz. *3001#12345#* kodu tuşladıkatan sonra sonra arama butonuna tıklıyoruz. Açılan menüden hattımızın sinyal kalitesini sayısal olarak görebiliriz. Normalde yukarıda göründüğü gibi bar şeklinde sinyal kalitesi görülmekteydi, ama buradaki menü bize sayısal olarak sinyal kalitemizi gösteriyor. RAT yazısının altında bulunan rakam telefon hattını sinyal kalitesini rakamsal olarak gösteriyor. Bu belirtilen sayı - 140 a yakın ise sinyal kalitesi düşük- 40'a yakın ise sinyal kalitesi yüksek anlamına geliyor.

Iphone’da video izlerken mesajlasmak

IPhone'da dizi veya film izlerken aynı zamanda mesaj atabilirsiniz ya da Instagram'da gezebilirsiniz öncelikli iPhone'da Ayarlara girilir genel sekmesini tıklanır resim içinde resim seçeneğine tıklıyoruz wir otomatik başlasın butonlu aktif ettikten sonra video oynarken telefonda diğer işlerimizde halledebiliriz

Iphone’da tam ekran görüntüsü almak

Örneğin herhangi bir sayfanın ekran fotoğrafını alalım daha sonra bu ekran fotoğrafına geliyoruz sağ üst köşede tam sayfa seçeneğine tıklıyoruz bu seçenek sayesinde tam sayfayı ekran fotoğrafı olarak kaydedebilir misiniz ekran fotoğrafı alındıktan sonra sol üst köşeden bitti seçeneğini tıklayarak fotoğrafı kaydedebilirsiniz.

Alarmlarınızın tümünü aynı anda açıp aynı anda kapatabilirsiniz

IPhone marka telefonlarda tüm alarmları aynı anda açıp aynı anda kapatabilirsiniz bunun için Hey Siri tüm Alarmları aç kapatmak için ise Hey Siri tüm Alarmları kapat şeklinde komut verilebilir

Iphone’da müzik devam ederken video çekmek

IPhone'da arka planda müzik açıkken video çekme bileceksin iPhone'un kamerasını fotoğraf modundayken müzik çalıyor ancak video moduna geçince müzik duruyor. Fotograf modundayken denklanşör tuşuna basılı tutup sağ kaydırın. Artık müzik devam ederken video kaydı yapabileceksiniz.

Iphone Şarjınız Bitmeden size özel uyarı mesajıyla uyarabilir

IPhone telefonlarda şarjın azaldığında telefonun size haber vermesini istiyorsanız. Bu özellik tam da sizin için, öncelikle kestirmeler uygulamasını girin. Otomasyon seçeneğine tıklayın. Kişisel otomasyon yarat deyip devam edin. Aşağı doğru inildiğinde pi düzeyi seçeneğini tıklayın. Şarjınız yüzde kaçın altına düştüğünde telefonun sizi uyarmasını istiyorsanız onu ayarladıktan sonra, devam edip arama yerine bildirimi göster yazın oradan sizi ne şekilde uyarmasını istiyorsanız yazıyı düzeleyip kaydedin. Sormadan devam et seçeneğini aktif ettikten sonra, artık telefonunuz sizi belirlediğiniz şarj düzeyinin altını düşünce istediğiniz şekilde uyaracak.

AdminAdmin

YORUMLAR
Bağımsız Gazete Yaşam Koçu
Boya Ustası