Teknoloji
Giriş Tarihi : 08-05-2022 01:16   Güncelleme : 08-05-2022 01:35

Kiralama sektöründe yeni dönem: Iphone Kiralama

Son zamanlarda iyice yaygınlaşmaya başlayan araba kiralamak, artık çok kolay. Otomobil sürücüleri diledikleri zaman araç kiralayabiliyor ve ihtiyaçları bittiğinde kiralamayı sonlandırıp ürünü iade edebiliyorlar. Apple bu sistemi iPhone'a getirmeye karar verdi. Iphone kiralama işlemi rahatlıkla yapılabilecek seviyeye gelecek.

Kiralama sektöründe yeni dönem: Iphone Kiralama

 

Artık yeni bir Iphone alırken yüksek fiyatlar ödemenize gerek yok. Netflix gibi bir abonelik hizmeti başlatmak isteyen Apple, bunun üzerindeki çalışmalarını hızlı şekilde yaygınlaştırmaya başladı. Bu sistem sayesinde Apple cihaz sahibi olmak isteyenler aylık ücret karşılığında iPhone kullanabilecek.

iPhone 14 ile kiralama dönemine geçiliyor

Apple ürünleri mevcut ekonomik durumumuza göre oldukça pahalı olduğu için, alternatif yol arayan vatandaşların sayısı gittikçe artıyor. Bu nedenle, yeni bir Apple ürünü piyasaya sürüldüğünde, kullanıcıların bu ürünleri satın alması zor olabilir. Apple bunu fark etti ve iPhone 14 ile yeni bir çağa girmeye hazırlanıyor. Global Data tarafından yayınlanan habere göre Apple bu sistem üzerinde çalışmalara şimdiden başlamış durumda. Apple ürünlerini kiralama siteminin nasıl işleyeceği önümüzde günlerde netlik kazanmış olacak.

Apple ilk şirket değil

Akıllı telefon kiralama sistemini belki de ilk defa duymuşsunuzdur. Ancak Apple bu konuda yeni değil. Çünkü 2017 yılında Sprint Flex adlı bir kiralama şirketi akıllı telefon gibi ürünleri kiralamaya başladı. Ancak, bu hizmet yalnızca ABD vatandaşları tarafından kullanılabiliyordu. ilerleyen süreçlerde bu sistemin birçok kullanıcı için yaygınlaştırılacağını tahmin etmek hiç de zor değil.

Iphone abonelik programı

iPhone abonelik planı, iPhone markalı bir cihaz kiralanabilmesine olanak sağlıyor. Birçok yüklenici firma akıllı telefonlarını 24 ay taksitle satıyor. Apple abonelik planları bu sisteme benzer olsa da aynı değildir. Bu sistem sayesinde bir süre sonra kullandığınız akıllı telefonunuz artık elinizde olmuyor. Program, daha çok Netflix gibi ödeme yaptığınızda kullanabileceğiniz bir sistem. Ancak sistemin nasıl çalışacağı ve iPhone'un bu şekilde kullanıcılara nasıl devredileceği belli değil. Ancak iPhone abonelik servisinin nasıl çalıştığına dair bilgiler ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacak.

iphone kiralama ücretleri ne kadar?

Apple, bu sistemle Apple ürünlerini sevenler için yeni bir dönem açıyor. Bu abonelik hizmeti ile Apple ürünleri çok daha ucuz fiyatlarla kullanıcılara ulaşıyor. Ancak bu hizmetin fiyatı henüz bilinmiyor. Ancak iPhone 14 serisinin tanıtımıyla birlikte bu sistem hakkında her türlü bilgiye ulaşabileceğiz.

Son yapılan açıklamalar göz önünde bulundurulursa, Iphone kiralama ücretlerinin önümüzdeki günlerde ne kadar yüksek olacağını açıkça ortaya koyuyor. Apple'ın sunduğu bu katman hizmeti için farklı fiyatlandırma olabilir. Bu fiyatlar kiralama dönemleri olabilir. 3 ay, 6 ay ve 1 ay gibi. Kullanıcılarla sözleşme imzalayacak olan Apple, kullanıcılara iPhone güvenliği ile ilgili belirli koşullar sunacak. Aboneliğe ek olarak, sigorta ve otomobil sigortası gibi hizmetler de dahil olmak üzere çeşitli abonelik hizmetleri sunmayı planlıyor.

 

Mehmet SezerMehmet Sezer