Gündem
Giriş Tarihi : 30-01-2022 15:11   Güncelleme : 30-01-2022 15:11

Kova Yeni Ayı ve Kova Yeniayının burçlara etkisi

Astrolog Viktorya Levi - Yeni Ay 1 Şubat sabah 8

Kova Yeni Ayı ve Kova Yeniayının burçlara etkisi

Astrolog Viktorya Levi - Yeni Ay 1 Şubat sabah 8.45 te Kova burcunun 12 derecesinde olacaktır. Satürn kavuşumlu ve Uranüs olumsuz açılı olması yine bize 2021 senesinin Satürn-Uranüs karesini tetikliyor olmasına yol açacaktır. Yükselende de Kova burcu olması yeni ay enerjisinin ekstra Kova etkili olması anlamına gelecektir.

Kova burcu nedir? Özgürlük, orijinallik, hümanizm aynı zamanda toplumsal nitelikleri önemserken dahi kendi bireyselliğimizi korumak demektir. Fakat, Kova burcunun modern yöneticisi olan Uranüs’ün Boğa burcunda olması bize orijinallik ve özgürlük isteğimizin daha fazla fiziksel ve maddeye hakim olmaktan geçtiğini anlatıyor. Bunu yapmak için düşüncemizi daha fazla somut hale getirerek sorumluluk alıp çalışarak dünyanın bugüne kadar gelmiş olan yapısını değiştirebileceğimizi işaret ediyor. Bu ay temeli kurmak ve bu alanda daha fazla çalışıp biriktirmek için zemin hazırlayacaktır. Aynı zamanda Merkür’ün Plüton ile oluşturmuş olduğu kavuşum da düşüncemizi odaklamamızı sağlayacak ortamı yaratan başka bir unsur olacaktır. Bu açı bilindiği gibi 2021 senesinin sonu etkindi ve yine şimdilerde aynı durum hissediliyor üçüncü olarak ta 11 Şubatta Merkür’ün Retro sonrası gündemde olacaktır. Bu da 2021 e dair bütün öğrendiğimiz ve fikir edindiğimiz şeylerin aslında 11 Şubattan sonra kullanır durumda olmasına yarayacaktır. Bundan başka Uranüs’ün bulunduğu Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs’ün de retrodan çıkması ve Uranüs ile yaptığı olumlu açı da eskiye dair bütün bildiklerimizi daha kolay yıkabileceğimizi ve yeni bir dünya , yeni hayatlar konusunda bildiklerimizi düzenleyecektir. Yavaş yavaş hızlanarak daha orijinal bir gelecek yaratmaya gidebileceğiz. Dolunay’dan sonraysa Marsın yüceldiği Oğlak burcunda Venüs ile kavuşumda olması bu yenilikleri kararlı ve yılmadan değiştirmeye hazır hale getirecektir. Türkiye açısından bakacak olursak: Yeni ay haritasının 12.eve düşmesi alınacak yeni kararların perde arkası oluştuğunu anlatabilir. Ayrıca Türkiye de dış borçların yapılandırılabileceğini anlatırken bununla ilgili yeni anlaşmaların da yapılabileceğini gösteriyor. Yeni dost bileceğimiz ülkelerle yeni bir düzen kurma çabası içinde olacağız. Fakat ekonomik darlığında oluştuğunu ve halkın bu kısıtlanmalardan depresif bir ruh halinde olduğunu da söyleyebiliriz.

Kova Yeni Ayının burçlara etkisi:

KOÇ: geleceğe dair kurduğunuz hayalleri artık adım adım gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için daha fazla çalışmak ve sözüne güvendiğiniz diğer kişilerden destek almak söz konusu olabilir. yapacağınız yatırımlar için giderlerinizi planlamanız sizin açınızdan iyi olur. BOĞA: Meslek ve kariyer konusunda yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. otorite figürleri ile birlikte hareket etmek ve onlardan destek görmek isteyebilirsiniz. İKİZLER: Hayata daha derin bakmaya başlamış olmalısınız. Bunun için yeni yerle görmek veya bilginizi ilerletmek isteyebilirsiniz. Akademik ve hukuksal konularda önemli kararların alındığı bir dönüm noktası da bu yeni ayda gerçekleşebilir. YENGEÇ: Maddi açıdan yeni bir düzen kurmak ve ödemelerinizi bu düzenle yapmak için kararlar alacaksınız. Miras veya ortaklı parasal konularda hızla gelişen olaylar meydana gelebilir. ASLAN: Evlilik , ortaklık gibi ikili ilişkilerde sorumluluk alma ve buna göre toplum önünde yeni bir duruş sergilemek isteyebilirsiniz. Kariyeriniz konusuyla ilgili olgun ve otorite saydığınız kişilerden destek görmeniz de mümkün. BAŞAK: Bu yeni ay sağlığınız açısında yeni sorumluluklar almanız gerekebilir. Yeni bir hayat düzeni kurmaya çalışıyor da olabilirsiniz. Bunun için yurtdışı bağlantılı düşüncelerde devreye girebilir. TERAZİ: Yaratıcılık gerektiren yeni bir iş sahasına girebilir, bu alanda sorumluluk almak isteyebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili endişeleriniz de artabilir. AKREP: Aile büyükleri ile ilgili sorumlulukların arttığı bir zaman olabilir. İkili ilişkilerde daha özgür olmak isteği ve sizi yuvaya bağlayan sorumluluklar arasında yeni kararlar bu ay alınacaktır. YAY: İş hayatınızda zihinsel ve iletişimsel sorumluluklarınız artabilir. İş ortamınızda statü değişimleri yaşayabilirsiniz. OĞLAK: Bu dönem zevkler ve hobilerinize daha fazla yönelebilmek için parasal durumunuzu düzene sokmaya çalışabilirsiniz. Aşk ve ilişkiler adına yeni girişimlerde bulunmak isteyeceksiniz. Bunun için fazlasıyla atak olabilirsiniz. KOVA: Fiziksel olarak, iş ve meslek açısından veya ilişkiler ile ilgili yeni bir döneme adım atıyorsunuz. Bunun için ne yapılaması gerekiyorsa sorumluluk almaya hazırsınız. Eski bağlarınız ve aile köklerinizden özgürleşecek ve yeni bir hayat oluşturmaya çalışacaksınız. BALIK: Yeni bir düzen kurabilmek adına biraz kendi içinize dönmeli ve endişeleriniz, korkularınızı gidermeye çalışmalısınız. Bunun için bakış açınızda ve fikirlerinizde orijinallik yaratmalısınız.
AdminAdmin