Teknoloji
Giriş Tarihi : 29-04-2022 15:33   Güncelleme : 29-04-2022 15:56

Kulaklık temizlemenin püf noktaları

Kulaklıkların ömrünü uzatmak için temizliklerinin düzenli olarak yapılması gerekiyor. Kulaklık temizlemek, hem kendi sağlığımız hem de kulaklıktan gelen sesin kalitesi bakımından önemlidir. Kulaklık temizlemenin püf noktalarını sizin için derledik. İşte Kulaklık temizlerken dikkat edilmesi gerekenler...

Kulaklık temizlemenin püf noktaları

Kulaklık takmanın popülerleştiği şu günlerde, telefonla konuşanlar ve müzik dinleyenler için yaygın şekilde kullanılan kulak içi ve kulak üstü kulaklıkların yanı sıra kablosuz kulaklıklarında kullanımları oldukça yaygınlaştı. Kulaklık temizlemenin püf noktaları ve kulaklık temizlerken dikkat edilmesi gerekenler yazımızda...

Haber : Mehmet Sezer

Düzenli olarak temizleyin

Kulaklıklar sürekli kullanıldığı zaman çabuk kirlenir. Bu sebeplerden dolayı kulaklığımızı kullanış sıklığımıza göre temizlemeli, temiz yerlerde saklamalıyız. Ayrıca Kulaklık içi Virüs ve Bakterilerin barınması için oldukça uygun bir ortamdır.

Tozunu alın

Kulak çöpe veya kürdana sarılmış peçete parçasıyla kulaklığın tozunu alın. Kulak üstü Kulaklıklarda ince ve erişmesi zor yerleri titizlikle temizlemek kalıcı kirlerin oluşmasını ve toz birikimini önler.

Sabunlu su işinizi görür

Temizliğinizi yaparken sabunla suyu karıştırıp küçük bir sprey şişesine koyun. Daha sonra bir bezin üzerine sıkın. Hem kuruması kolay olur, hem de daha temiz olur. Spreyi fazla sıkmamaya özen gösterin.

Silikonu yıkayın

Kulaklıktan ayrılabilen silikonları çıkarıp yıkayabilirsiniz. Sabunla suyla bol miktarda suyla yıkayabilirsiniz. Silikonların kuruduğundan emin olduktan sonra tekrar yerlerine takabilirsiniz.

Silikonları çıkmayan kulaklıklar için

Bazı kulaklıkların silikonları, kulaklıktan ayrılmaz. Bu durumda da ispirto kullanmak en etkili yöntemler arasında. Kullanmadığınız bir diş fırçasıyla kulaklığı temizledikten sonra bir pamuğa birkaç damla ispirto damlatıp silikon kısımlarını silebilirsiniz. İspirto yerine oksijenli su kullanmakta etkili bir yöntemdir.

Son olarak kulaklığınızı kâğıt havluyla kuruladıktan sonra gönül rahatlığıyla kullanmaya devam edebilirsin.

Kulak içi Kulaklık fiyatları

Yaygın kullanılan ucuz kulaklıklar 15 lira dan başlarken, 5 bin TL ye kadar kulak içi spor kulaklık bulmak mümkün. Kulak üstü kulaklık fiyatları ise 50 liradan başlayıp 40 bin TL ye kadar çıkmaktadır. Özellklerine ve markasına göre değişen fiyatların dolar kurundaki etkisi artarak devam edeceğini tahmin etmek zor değil.

Kablosuz bluetooth fiyatları ise kablo karışlığı açısında müzik severlerin sık tercih ettiği kulaklık çeşitlerindendir. 70 liradan 18 bin liraya kadar Kablosuz kulak üstü kulaklık bulmak mümkündür. Fiyatlar hepsi burada web sitesine göredir.

 

Mehmet SezerMehmet Sezer