Teknoloji
Giriş Tarihi : 18-03-2022 02:40   Güncelleme : 18-03-2022 13:21

Kuruyemiş Kavurma Makinası

Kuruyemiş Kavurma Makinası

Lezzetiyle insan hayatına olan faydalarıyla gıdalar arasında vazgeçilmez bir yere sahip olan kuruyemişler asırlar bu yana tüketilmektedir.  Osmanlı döneminde evdeki imkânlarla kuruyemişler kavrularak tüketilirken günümüzde teknolojinin ve mühendisliğin ilerlemesiyle fabrika üretimine geçiş yapmıştır.  Özstar Kuruyemiş Makinaları uzun yıllardır sektördeki varlığını sürdürerek kuruyemiş üretimi yapan üreticilere desteğini sunmaktadır. 

Kuruyemiş tüketiminin faydasının ülkemizde dâhil olmak üzere Avrupa ülkelerinde de bilinirliği artmıştır.  Sağlık uzmanları günlük beslenme düzeni içerisinde mutlaka kuruyemişlerin alması konusunda dikkat çekerken, eskiye kıyasla günümüzde çok farklı kuruyemiş çeşitleri tüketilmeye başlanmıştır. 

Sindirim sistemine, cilt sağlığına ve kalp damar hastalıklarına iyi gelen kuruyemişlerin tüketiminde dikkat edilmesi gereken iki husus bulunmaktadır.  Önemli olan ilk nokta önerilen porsiyonlarda tüketilmesidir.  Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise kuruyemişlerin tazeliğidir. Bayatlamış kuruyemişlerin insan sağlığına zarar verdiği bilinmektedir.  Bu sebeple Özstar Kuruyemiş Makinaları tarafından imal edilen kuruyemiş kavurma fırınları lezzetli ve taze üretimin odak noktasıdır.  El değmeden üretim fırsatı sunan bu makinalar kuruyemişlerin besin değerini kaybetmesini engelleyerek en sağlıklı ve lezzetli şekilde tüketiciye ulaşmasını sağlamaktadır.

Kuruyemiş makinaları tüketicinin olduğu kadar üreticinin de kazanmasını, zamandan ve enerjiden tasarruf ederek üretim kapasitesini arttırmasını hedefler.  Konusunda uzman ve tecrübeli makine mühendislerinin projelendirilmesiyle hayata geçirilen Kuruyemiş kavurma makinaları birçok kuruyemiş çeşidinin üretilmesine imkan tanımaktadır.

Türkiye ve yurt dışı satışları bulunan tüm Özstar Kuruyemiş Makinaları tamamen lisanslı olup kaliteli ürün üretimini arttırmak amacıyla hizmet vermektedir. Paletli kavurma-kurutma makinaları, Kahve kavurma makinaları, Dönerli kavurma makinaları, Fritözler, Soslama makinaları, Leblebi kavurma makinaları, krokan bar ve kesim makinalarıyla tüm kuruyemiş üreticilerinin ihtiyaçlarınıza çözüm odaklı yaklaşmaya devam etmektedir…

AdminAdmin