Haberler, Son Dakika Haberleri | Bağımsız Gazete
HV
27 MAYIS Cuma 14:41

Opera Kripto Tarayıcı çıkartacak: İçinde Yerleşik Kripto Cüzdanı bulunuyor

Opera, kripto tarayıcısının beta versiyonun yayınladı! Nervos destekli Android  için Opera tarayıcı Beta sürümü yayınlandı

Teknoloji
Giriş Tarihi : 20-01-2022 17:22   Güncelleme : 20-01-2022 17:22
Opera Kripto Tarayıcı çıkartacak: İçinde Yerleşik Kripto Cüzdanı bulunuyor
Opera, kripto tarayıcısının beta versiyonun yayınladı! Nervos destekli Android  için Opera tarayıcı Beta sürümü yayınlandı. Bir kripto cüzdanını entegre eden ilk büyük tarayıcı olarak tanımlanan tarayıcı ayrıca yarının gelişmekte olan web'ine (Web 3) sorunsuz geçiş sağlamak konusunda iddialı. Opera Kripto Tarayıcı nasıl bir şey, Opera Kripto Tarayıcı özellikleri neler yakından bakalım:

Opera Kripto Tarayıcı nedir? 

Opera, yeni kripto tarayıcısının beta versiyonunu 20 Ocak günü itibariyle yayınladı. Kripto tarayıcı, diğer web tarayıcılarda olmayan içerisinde yerleşik bir kripto cüzdan ile geliyor. Bunların yanında özellikle kripto dünyasının seven kullanıcıların rahatça NFT ve kripto para alım satımı yapabileceği kısayollar ve dApp)için destek verebilen bir Web 3.0 tarayıcısı. Opera'nın tanıtım metni şöyle:
Opera tarayıcısının şu anda Android'de özel bir beta sürümünde bulunan yeni sürümü, kullanımı kolay kripto cüzdanı işlevselliğini Ethereum merkezi olmayan uygulamalar veya Dapps desteği ile birleştiriyor. Bu, kullanıcıların artık popüler ve tam özellikli Opera mobil tarayıcımızı kullanarak Web 3.0 ile etkileşime girebilecekleri anlamına geliyor.

Opera Kripto Cüzdan Ne İşe Yarar?

Opera Kripto Cüzdan Ethereum, Bitcoin, Celo ve Nervos gibi blok zincirlerini destekliyor. Opera'nın Polygon ile işbirliği yapacağı da duyuruldu. Opera'nın sunduğu  cüzdanın amacı, üçüncü taraf kripto cüzdanlarını da kullanarak kripto varlıklarınıza  başka hiçbir eklenti kullanmadan erişmenizi sağlamak. Doğrudan tarayıcınızdan satıcılara, diğer kullanıcılara ve uygulamalara kripto ödemeleri Opera'nın Kripto Cüzdanından doğrudan kripto para birimleriyle ödeme yapabilirsiniz. Opera artık kripto para birimiyle çevrimiçi ödemeleri, cüzdandan cüzdana para göndermeyi ve dApp'lerle etkileşimi de destekliyor. Opera'nın kripto cüzdanı sayesinde kullanıcıların kripto paralarını rahatlıkla birbirine çevirebilmeleri, kripto paraları doğrudan satın alabilmeleri ve cüzdandaki genel bakiyelerini görebilmeleri gibi bir takım yararlı özelliklerle geliyor.  Hatta şifrenizi kopyala/yapıştır yapsanız bile diğer uygulamaların kripto cüzdanınızdaki verileri erişimine engelleyecek bir güvenlik duvarı da kripto cüzdanın özellikleri arasında sayılmış.

Opera Web 3.0 Özellikli Tarayıcı

Operanın yeni tarayıcısının diğer bir amacının da Web 3.0’ı desteklemek olduğu duyuruldu. Bu kripto tarayıcıda Web 3.0 ile ilgili haberleri görebileceğiniz bir kripto köşesi de kullanıcılara sunuluyor. Web 3, bugün hepimizin kullandığı web'in yeteneklerini önemli ve anlamlı şekillerde genişleten kripto para birimleri, blok zincirler ve dağıtılmış sistemlerle kesişen bir dizi yeni teknoloji için bir genel terimdir. Geçtiğimiz 18 ay, kripto para birimleri, jetonlar, merkezi olmayan uygulamalar ve bunların hepsinin Web 3.0 vizyonunda nasıl bir rol oynadıkları hakkında muazzam aktivite ve yeni fikirler getirdi. Gittikçe daha fazla geliştirici, kripto para birimleri kullanan uygulamalar oluşturmakla ilgileniyor ve uygulamalarının bazı işlevleri için merkezi olmayan ağları kullanmak istiyor. Ne yazık ki, şu anda daha geniş bir benimsemeye ulaşmak için birçok zorluk var. Bu engeller, kullanıcıların yeni terminolojiyi anlamalarından, kripto para birimi edinmedeki zorluklara ve karmaşık kurulum prosedürlerine kadar uzanmaktadır. Kullanıcı dostu ve sorunsuzlarsa, insanların yeni çözümleri benimseme olasılığı daha yüksektir ve çözmeyi hedeflediğimiz şey de bu. Web 3'ü mevcut web'in yanına entegre ederek teknolojiyi daha yaygın hale getireceğini umuyoruz.
AdminAdmin

YORUMLAR
Bağımsız Gazete Yaşam Koçu
Boya Ustası