Haberler, Son Dakika Haberleri | Bağımsız Gazete
HV
27 MAYIS Cuma 16:26

Rus bombardımanları devam ediyor: Chernihiv, Kharkiv, Mykolaiv, köyler vuruldu

4 Mart 2022'de Chernihiv şehrinde dünkü bombardımanda hasar gören bir konut binasının önünden bir adam yürüyor. - 3 Mart'ta Rus güçlerinin okullar ve yüksek apartmanlar da dahil olmak üzere yerleşim alanlarını vurması sonucu kırk yedi kişi öldü, Yetkililer, Ukrayna'nın kuzeyindeki Chernihiv kentinde olduğunu söyledi.

Dünya
Giriş Tarihi : 13-03-2022 13:29
Rus bombardımanları devam ediyor: Chernihiv, Kharkiv, Mykolaiv, köyler vuruldu

Rusya Federasyonu'nun (RF) Ukrayna'nın büyük şehir merkezleri ve küçük köylerindeki sivil ev ve işyerlerine yönelik hava ve topçu bombardımanı 13 Mart Pazar günü devam ederek apartmanları, çiftlik evlerini ve okulları bombaladı.

Kuzeydeki Chernihiv kentinde, bir RF hava kuvvetleri pilotu tarafından atılan bir bomba, ikinci kattaki dokuz katlı bir apartmana çarparak yapıyı ateşe verdi. Acil Durumlar Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, saldırıda bir sivilin hayatını kaybettiği, bir kişinin de yaralandığı, kurtarma ekiplerinin enkazdan yedi kişiyi çıkardığı belirtildi.

Rusya Federasyonu'nun (RF) Ukrayna'nın büyük şehir merkezleri ve küçük köylerindeki sivil ev ve işyerlerine yönelik hava ve topçu bombardımanı Pazar günü de devam ederek apartmanları, çiftlik evlerini ve okulları bombaladı.

Serhy Hada, Ukrayna'nın doğusundaki Severodonetsk, Lisichansk ve Rubezhnoe kasabalarına Cumartesi günü RF topçu bombardımanlarının 22 apartman binası, 33 müstakil ev, bir devlet dairesi, iki okul, bir elektrik santrali ve iki ticari işyerine çarptığını ve hasar verdiğini söyledi. Donetsk bölgesi idari başkanı, yaptığı açıklamada. Bombardımanda bir kişi öldü, bir kişi yaralandı” dedi.

Ukrayna'nın ulusal demiryolu şirketi Ukrzalisnitsya'dan yapılan açıklamada, 12-13 Mart gecesi RF bombardımanının Donetsk bölgesindeki Bruslin istasyonu yakınlarında bir lokomotife çarptığı ve hasar gördüğü belirtildi. Açıklamada, tren kondüktörlerinden birinin hayatını kaybettiği, bir diğerinin de yaralanarak Slovyansk Hastanesi'ne kaldırıldığı ve tedavi altına alındığı belirtildi. Açıklamada, hasar onarılana kadar lokomotifin sivil tahliye trenlerinde kullanılmasına engel olacağı belirtildi.

Kuzeydoğudaki Kharkiv kentinde, bir topçu roketi beş katlı bir apartmana çarparak 73 yaşındaki bir kadını öldürdü. Harkov, iki haftadan fazla bir süredir şehri kesen ancak içeri girecek ateş gücünden yoksun olan RF kuvvetlerinin yoğun RF uzun menzilli bombardımanının hedefi oldu. Savaş başladığından bu yana Harkov bölgesinde RF ateşlerinden 205 sivil öldü,11 Kharkiv bölgesinden yapılan açıklamada, bunlardan çocukların olduğu belirtildi.

Ukrayna'nın güneyindeki Mykolaiv bölgesinde, yetkililer, Mykolaiv bölgesinden yapılan açıklamada, RF hava kuvvetlerinin Bashtanka köyünü bombaladığını söyledi. Erken bir hasar veya can kaybı bildirilmedi.

Bölge başkanı Vitaly Kim yaptığı açıklamada, Mykolaiv'de hava saldırısında 9 sivilin öldüğünü söyledi. RF bombardımanı Donetsk bölgesindeki Bruslin istasyonu yakınında bir lokomotife çarptı ve hasar verdi. Tren kondüktörlerinden biri öldü, diğeri yaralandı ve tedavi gördüğü Slovyansk Hastanesi'ne kaldırıldı. Açıklamada, onarılana kadar hasarın lokomotifin sivil tahliye trenlerinde kullanılmasını engelleyeceği belirtildi.

AdminAdmin

YORUMLAR
Bağımsız Gazete Yaşam Koçu
Boya Ustası