Bağımsız Gazete
HV
16 AĞUSTOS Salı 06:25

Tarım dışı istihdam ne zaman açıklanacak? ABD Tarım Dışı İstihdam Verisi Açıklandı mı?

Tarım dışı istihdam ne zaman açıklanacak? ABD Tarım Dışı İstihdam Verisi Açıklandı mı? ABD tarım dışı istihdam verileri ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Abd tarım dışı istihdam verileri altını nasıl etkiler? ABD tarım dışı istihdam verileri beklentileri nedir? ABD tarım dışı istihdam verisi bugün saatler 15

Ekonomi
Giriş Tarihi : 08-10-2021 12:27   Güncelleme : 08-10-2021 12:27
Tarım dışı istihdam ne zaman açıklanacak? ABD Tarım Dışı İstihdam Verisi Açıklandı mı?
Tarım dışı istihdam ne zaman açıklanacak? ABD Tarım Dışı İstihdam Verisi Açıklandı mı? ABD tarım dışı istihdam verileri ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Abd tarım dışı istihdam verileri altını nasıl etkiler? ABD tarım dışı istihdam verileri beklentileri nedir? ABD tarım dışı istihdam verisi bugün saatler 15.30'u gösterdiğinde açıklanacak

ABD Tarım Dışı İstihdam Verisi Açıklandı

194K olarak açıklandı. Beklenti 500.000 idi. İşsizlik oranı da açıklandı. Eylül ayı İşsizlik Oranı 4,8% olarak açıklandı. Beklenti ise 5,1% idi. Son Yayınlanan Tarım dışı istihdam verisi 03.09.2021'te 235K idi. Beklentiler ise 750K şeklindeydi. Ekim ayının ilk işlem haftasında ABD'den gelen veriler beklentilerden iyiydi ve gözler bugün açıklanacak istihdam raporuna çevrildi. Eylül ayında 500 bin ve üzerinde bir istihdam rakamının Fed'in Kasım ayında varlık azaltımına başlaması ihtimalini kuvvetlendirmesi bekleniyordu. Açıklanan 194 bin rakamı sonrasında varlık azaltımı ileriki aylara kalabilir.

Tarım dışı istihdam ne zaman açıklanacak?

ABD’de açıklanan Tarım Dışı İstihdam Değişimi, piyasaları en çok etkileyen verilerden biridir. Aylık olarak ABD’deki ücretli çalışan sayısındaki (devlet memurları ve tarım işçileri hariç) değişimi gösterir. Veri her ayın ilk Cuma günü TSİ 15:30’da açıklanır.

ABD Tarım Dışı İstihdam Verisi Beklentiler

Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin medyan beklentisi tarım dışı istihdamda 500 bin kişi artış açıklanması yönünde. Aynı dönemde işsizlik oranının da yüzde 5,2’den yüzde 5,1’e gerilediğinin açıklanması bekleniyor.

Abd tarım dışı istihdam verileri altını nasıl etkiler?

Tarım Dışı İstihdam verisindeki artış ve azalmalar ABD ekonomisinin durumu hakkında fikir verebilecek önemli göstergelerdir. Ama her zaman beklentiler gerçekleşmez. Eğer veri beklenenden daha yüksek gelirse, çalışan insan sayısının arttığını ve ekonominin canlandığını göstereceğinden ABD dolarının değer kazanmasını sağlayacaktır. Verinin düşük gelmesi halinde tersini düşünerek doların güç kaybedeceğini söyleyebiliriz.

Abd tarım dışı istihdam verileri sonrası Altın fiyatları

Tarım İstihdam verisinin beklenilenden düşük gelmesi sonucu ilk tepki olarak ons altın fiyatı yükselmeye başladı. !5:39 itibariyle ons altın 1.775,65 seviyesine kadar yükseldi. 1783 dolar seviyesi aşılırsa 1792 dolar seviyesini görmemiz mümkün.
AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR