Bağımsız Gazete
HV
22 MAYIS Pazar 08:24

Whatsapp Plus indir – 2022 Son Sürüm

Teknoloji
Giriş Tarihi : 09-03-2022 22:56
Whatsapp Plus indir – 2022 Son Sürüm

Whatsapp Plus apk, üçüncü taraf bir uygulamadır. Eski ismiyle Facebook olarak bilinen Meta şirketi tarafından piyasaya sürülen ve bir mesajlaşma uygulaması olarak popülerleşen resmi WhatsApp’ın adı sık sık skandallara karışmaktadır.  Whatsapp pek güvenilen bir uygulama olmamasına rağmen dünyadaki en popüler ve en fazla kullanıcıya sahip bir mesajlaşma uygulaması olarak pek çok uygulama içinden sıyrılıp ilk sıralardaki yerini korumaya devam ediyor.

WhatsApp Plus tüm Whatsapp kullanıcılarına bambaşka bir deneyim sunmayı hedefliyor. Whatsapp Plus pek çok farklı özelliği ile resmi Whatsapp uygulamasında olmayan pek çok özellikle kullanıcıların karşısına çıkıyor.

WhatsApp Plus Nedir?

Whatsapp Plus nedir? Whatsapp Plus’ın Alexmods tarafından geliştirildiği ve yayınlandığı bilinmektedir. WhatsApp Plus uygulaması, kullanıcılara WhatsApp resmi uygulamasında olmayan pek çok farklı özellikler sunmakta ve kullanıcılara bambaşka bir WhatsApp deneyimi yaşatmayı amaçlamaktadır. Ancak bu uygulama resmi bir uygulama olmadığı için, yani üçüncü taraf bir uygulama olması sebebiyle uygulama mağazalarından indirilememektedir. Bu uygulamayı kullanmak isteyenlerin APK dosyası olarak indirip kurulum yapması gerekir.

WhatsApp Plus, aslında herkesin bildiği ve kullandığı WhatsApp uygulamasıdır. Bu üçüncü taraf uygulamanın tek farkı kullanıcıya sunduğu yeniliklerdir. WhatsApp Plus uygulamasının kullanıcılarına sunduğu farklı özellikler şunlardır:

 • Kişiselleştirilebilen 4 binden fazla temaya sahip olması
 • Kişiselleştirilebilen ara yüze sahip olması
 • Kişilerin seçebileceği pek çok farklı yazı türüne sahip olması
 • Resmi uygulamada kullanılmayan pek çok emojiye sahip olması
 • Resmi uygulamada olmayan çevrimiçi bildirimini gizleme seçeneği
 • Mavi tik ve gönderildi tikini gizleme seçeneğinin olması
 • Whasapp Plus uygulamasını desen ve parmak izi yolu ile kilitleme seçeneği
 • Kullanıcıların mesaj yazarken görülen “Yazıyor…” bildirimini gizleme seçeneği
 • Sohbet sabitleme seçeneğine sahip olması
 • Eski mesajları silme seçeneğinin olması
 • Karanlık modda kullanabilme özelliği
 • Whatsapp Plus uygulamasına özel olarak internet kapatma özelliği
 • Kişilerin numarayı kaydeden istediği numaraya mesaj gönderebilmesi

WhatsApp Plus tarafından kullanıcılara sunulan başlıca farklı özellikler bunlardır. Ancak Whatsapp resmi uygulaması kişilerin güven duymasını sağlarken, Whatsapp Plus’ın üçüncü taraf uygulama olması insanlarda güvenilirlik şüphesine yol açmaktadır.

WhatsApp Plus Güvenilir Bir Uygulama mı?

“Whatsapp Plus güvenilir bir uygulama mı?” sorusu bu uygulamayı kullanmak isteyenler için fazlaca merak konusudur. Whatsapp Plus uygulama mağazalarında yer almadığı için bu uygulamanın güvenilir olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Bilindiği gibi Whatsapp mesajları uçtan uca şifrelenmesine rağmen Meta şirketi verilere erişebiliyordu. Yani resmi Whatsapp uygulaması bile temel güvenlik sorununu çözmesine rağmen bir şekilde insanlarda güven sorunu yaratmayı başarmış bir uygulamadır. Bu güven sorunu bir de üçüncü taraf bir uygulama için üst seviyelere çıkabilir.

Whatsapp Plus uygulamasının öncelikli sorunu, uygulamanın mağazadan değil APK dosyası indirerek kurulumunun yapılması ile başlar. Yani kullanıcılar bu indirme sırasında da aslında bir güven sorunu ile yüz yüzedir. Uygulamanın bir diğer güvenilirlik sorunu ise Whatsapp Plus uygulamasının mikrofona, kişilere, kameraya, fotoğraflara erişme izni verilmesi ile ortaya çıkıyor. Ayrıca Whatsapp Plus uçtan uca şifreleme özelliğine sahip olmadığı için mesajlara erişebilmektedir. Bu sebeple uygulamanın güvenilir olmadığını söylemek aslında yanlış olmayacaktır. Yine de kullanıcılar durumu kendilerince değerlendirip karar vermelidir.

Whatsapp Plus İndir

AdminAdmin

YORUMLAR
Bağımsız Gazete
Boya Ustası