Bağımsız Gazete
HV
22 MAYIS Pazar 08:13

Yavru Scottish Fold Neden Almalısınız

Farklı ve dayanıklı bir görünüme sahip, arkadaş canlısı ve zeki bir kedi mi arıyorsunuz? yavru Scottish Fold sizin için ideal evcil hayvan olabilir!

Yaşam
Giriş Tarihi : 27-04-2022 17:36   Güncelleme : 27-04-2022 18:08
Yavru Scottish Fold Neden Almalısınız

İskoç Fold Tarihi İskoç kıvrımı , kökenlerini 1961'de İskoçya'nın Coupar Angus kentinde bulunan beyaz bir ahır kedisi olan “Susie”ye kadar gider.

Susie'nin kulaklarının, onları kırpılmış veya çukur gibi gösteren belirgin bir kıvrımı vardı, bu da yerel çiftçi ve kedi meraklılarının dikkatini çekti. William Ross. Ross, Susie'nin yavru kedilerinden birini evlat edindi ve bir genetikçiyle birlikte çalışarak, İskoç Fold'u üretmek için bu hayvanı Britanya ile ilgili stenografi kedileriyle melezlemeye başladı.

Olası sağırlık, kulak enfeksiyonları ve kulak akarları ile ilgili endişeler , türün Birleşik Krallık'ta geniş çapta kabul görmesini engelledi, ancak 1970'lerde İskoç Kıvrımları ABD'de başarıyla yetiştiriliyordu ve o zamandan beri dünya çapında popüler bir tür haline geldi.

İskoç Fold Özellikleri İskoç kıvrımının en belirgin tanımlayıcı özelliği, kulakların başa yakın durmasına neden olan bir veya daha fazla belirgin kırışık ile karakterize edilen olağandışı kulaklarıdır.

Geniş gözleri ve yuvarlak kafalarıyla birleştiğinde, katlanmış kulaklar, türe baykuş benzeri bir görünüm kazandırır. Diğer kedi ırkları gibi, İskoç Fold'un kulakları sese tepki olarak dönebilir. (Kulak mutasyonu olmayanlara "düzler" denir.) İskoç Kıvrımları tipik olarak 9 ila 13 pound ağırlığındadır ve uzun veya kısa bir çok yoğun kürk katına sahip olabilir.

Fold, yuvarlak bir gövdeye ve kafaya, kısa bir boyuna ve orta ila kısa bacaklara sahiptir ve ona neredeyse oyuncak benzeri bir görünüm verir. Fold'un ceket rengi düz beyaz veya gri, tekir, tekir ve beyaz, iki renkli veya yamalı olabilir.Yavru  İskoç Fold Kişilik İskoç Fold, insan bakıcılarıyla son derece iyi bağlanan ve ayrıca evdeki çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinen sevecen bir kedidir.

Yumuşak, cıvıl cıvıl bir sesleri vardır ve oldukça konuşkan olabilirler. İskoç Kıvrımları, ev kedileridir ve ev kedileri olarak yaşarken en iyisini yaparlar. Ayrıca bazı alışılmadık pozisyonlarda rahatlamalarıyla bilinirler ve genellikle sırt üstü yatarken bulunabilirler. İri yapılı ve kısa bacakları nedeniyle, İskoç Kıvrımları, jumperlardan daha iyi kucaklayıcıdır.

Nazik oyun ve problem çözme oyunlarından hoşlanan akıllı hayvanlardır. İskoç Fold'unuzun Bakımı İskoç Fold'un kulakları, kulak kiri oluşumunu önlemek ve bakteriyel enfeksiyon ve kulak akarları riskini azaltmak için düzenli temizlik gerektirir.

Kısa tüylü İskoç Kıvrımlarının paltoları yalnızca haftalık bir fırçalama gerektirir; bununla birlikte, uzun tüylü Kıvrımların matlaşmayı önlemek ve potansiyel cilt enfeksiyonlarını azaltmak için haftada 2 ila 4 kez fırçalanması gerekebilir . Kıvrımlar, çöp tavalarının durumu konusunda titizdir, bu nedenle günlük kepçe ve haftalık çöp değişimi şarttır.

 

Yavru İskoç Fold'un olağandışı genetiği, onu polikistik böbrek hastalığı (PKD), dejeneratif eklem hastalığı (çoğunlukla ayak bileklerinde) ve osteokondrodisplazi (OKB) adı verilen ve kemik gelişimini engelleyen bir durum dahil olmak üzere çeşitli sağlık koşulları için daha büyük risk altına sokar. vücut boyunca karınca kıkırdağı.

Yavru İskoç Fold Kedisi Sizin İçin Uygun mu?

İskoç Kıvrımları harika ev hayvanları yapar ve çok sevecen, akıllı ve konuşkandır.

Ev hayvanları olarak gelişirler ve çocuklarla ve diğer hayvanlarla iyi geçinirler - ancak evdeki tek evcil hayvan olmayı da umursamazlar ve onlara verebileceğiniz tüm şımartmayı kabul ederler. Bu, eviniz için uygun görünüyorsa, evinizi ve kalbinizi bir İskoç Fold'a açmak isteyebilirsiniz.

Kadıköy ZooPet Shop veterineri, kesinlikle çılgın kedi hanım eğilimlerine sahip bir evcil hayvan aşığıdır. Evcil hayvanları, kedilerden korkan köpek de dahil olmak üzere barınak kurtarıcılarıdır. Yazar olmadan önce sekiz yıl Veteriner Teknisyeni olarak çalışmıştır.

Bugün burada sigortalarda dahil olmak üzere tüm web'de yazıyor. 2007'den bugüne tarafından "En İyi Evcil Hayvan Sigortası" olarak derecelendirilen  Pet sigortası ile evcil hayvanınızı beklenmedik olaylardan koruyun.

 

Sizde Yavru Scottish Fold sahiplenmek isterseniz bizi ziyaret edebilir veya (0216) 345 84 72 numaradan bilgi alabilirsiniz.

AdminAdmin

YORUMLAR
Bağımsız Gazete
Boya Ustası