Yerel Yönetimler

Hakkı hocamızın adı işte böyle yaşayacak!


Yerel Yönetimler

Geçtiğimiz günlerde (yaklaşık bir ay önce) kaybettiğimiz, yazarımız Uğur Korkmaz’ın babası ve Bağımsız Gazete’nin amcası Hakkı amcamızın adına, “Hakkı Korkmaz Türkçe Sınıfı” kampanyası başlatıldı.Geçtiğimiz günlerde (yaklaşık bir ay önce) kaybettiğimiz, yazarımız Uğur Korkmaz‘ın babası ve Bağımsız Gazete’nin amcası Hakkı amcamızın adına, “Hakkı Korkmaz Türkçe Sınıfı” kampanyası başlatıldı.

Hayatını eğitime adayan ve Atatürkçü kimliği ile bilinen Hakkı Korkmaz‘ın vefatının ardından memleketi Tunceli/Pülümür’de; Pülümür Ortaokulu’nda bir adet Türkçe Dersi Sınıfı oluşturulacak. Hakkı Korkmaz’ın adının verileceği sınıfın ise bazı ihtiyaçları vardır. Hakkı Korkmaz’ın oğlu Uğur Korkmaz, Facebook hesabından şu şekilde duyurdu:

“DUYURU:

Değerli arkadaşlar,

Babam Hakkı Korkmaz’ın anısını eğitimle iç içe bir şekilde yaşatmak için bir kaç görüşmem olmuştu, şimdi bir tanesi netleştiği için sizlerle de paylaşmak isterim.

Babamın memleketi olan Tunceli / Pülümür’de; Pülümür Ortaokulu’nda bir adet Türkçe Dersi Sınıfı oluşturulacak. Bu sınıf için muhtelif malzemeler ve dekorasyonu için de bir miktar nakit ihtiyacı var.

Sınıf tamamlandığında babamın ismi verilecek. Babam da Türkçe öğretmeni olduğu için ve bu organizasyon da babamın memleketinde olduğu için benim çok içime sinen bir proje oldu.

Bu projeye destek olmak isteyen, çorbada tuzunun bulunmasını arzu edenler ile irtibata geçebiliriz.

İhtiyaç listesini özetlemek gerekirse;

– 20 Adet Öğrenci Sırası
– 6 Adet 90 x 180 Zebra Perde
– 1 Adet Öğretmen Masası ve Sandalyesi
– 1 Adet Dizüstü Bilgisayar
– 8 Adet Raflı Dolap
– Laminant Parke / Boya vb. Dekorasyon

Son madde için gereken meblağı nakit olarak ulaştırmamız gerekiyor. Diğerlerini tedarik edip gönderebiliriz.

Pülümür İlçe Milli Eğitim Müdürü ile irtibat halinde olacağız sürekli. Amcam da orada yaşamaya devam ettiği için problem yaşamayız.

Hepinize şimdiden teşekkür ederim. Selam ve sevgilerimle.”

Aynı zamanda, “Hakkı Korkmaz Türkçe Sınıfı Kampanyası” adında facebook sayfasından destek olmak için iletişime geçebilirsiniz.

Destek olmak için tıklayınız…