Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Haliç Üniversitesi’ne kayyum atandı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Haliç Üniversitesi’ne kayyum atandı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

YÖK tarafından, denetimler sonucunda “kötü yönetim nedeniyle çeşitli risk faktörleri taşıdığı”tespit edilen İstanbul’daki Haliç Üniversitesi’nin geçici tedbir olarak faaliyet izninin durdurulmasına karar verildi. Kararla, Haliç Üniversitesi’nin yönetimi, “garantör üniversite”konumundaki İstanbul Üniversitesi’ne geçici olarak devredilecek.

Haliç Üniversitesinin girişimiyle çıkarılan Yeni Yüzyıl gazetesinin yayın hayatın devam edip etmeyeceği ise merak konusu. Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mansur Topçuoğlu aynı zaman gazetenin Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev yapıyordu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yeni mütevelli heyeti belirlenecek

Kararla, Haliç Üniversitesinin yönetimi, garantör üniversite konumundaki, Türkiye’nin köklü üniversitelerinden İstanbul Üniversitesine geçici olarak devredilecek. Buna göre, Haliç Üniversitesinin yeni mütevelli heyeti belirleninceye kadar heyetin görevlerini, İstanbul Üniversitesinin yönetim kurulu yürütecek.

Bu sürecin ardından Haliç Üniversitesindeki öğretim faaliyetleri yeni mütevelli heyetiyle devam edecek. YÖK Denetleme Kurulunca, üniversitede yeni heyet tarafından yürütülecek öğretim faaliyetleri tekrar değerlendirilecek ve bunun sonucunda üniversitenin eski statüsüne kavuşmasına karar verilebilecek.

YÖK yetkilileri, Haliç Üniversitesinin öğrencilerinin herhangi mağduriyet yaşamadan öğretim faaliyetlerine devam edebileceğini belirtti.

 

KAYNAK : Birgün

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap