Bağımsız Yazarlar

Havan Dövücü Asrın Lideri (!)


Bağımsız Yazarlar

Dünkü sözde soykırım tasarısının kabul edilmesi ile ilgili çok fazla bir yorum yapmak niyetinde değilim. Dönüp dolaşıp hemen herkes aynı şeyleri söylüyor. Tasarının başını çeken sözde Türk asıllı zibidi için de bir şey demeye gerek görmüyorum. Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığı gibi başka düşmana ihtiyacının olmadığının bir diğer kanıtıdır kendisi. Benim dikkatimi bir başka 2 […]Dünkü sözde soykırım tasarısının kabul edilmesi ile ilgili çok fazla bir yorum yapmak niyetinde değilim. Dönüp dolaşıp hemen herkes aynı şeyleri söylüyor. Tasarının başını çeken sözde Türk asıllı zibidi için de bir şey demeye gerek görmüyorum. Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığı gibi başka düşmana ihtiyacının olmadığının bir diğer kanıtıdır kendisi.

Benim dikkatimi bir başka 2 konu çekti.

Birincisi;

üşük profil derken şaka yapıyorlar zannediyordum ama harbi harbi öyle çıktı Başbakan. Büyükelçi Türkiye’ye çağrılıyor, adam dün Türkiye’ye geliyor, bizim Başbakan bugün Bakü’ye uçmadan evvel düzenlediği basın toplantısında “Büyükelçi’yi çağırdık, sanırım bugün gelecek” diyor. Büyükelçisinin geldiğinden haberi olmayan bir adam yönetiyor memleketi. Buna haber vermemişler geyiği de yapmayacağım. Hiç mi lafı geçmedi, hiç mi bir araya gelip konuşulmadı, tüm gün ne iş yapıyor bu adam merak ettim…

İkincisi;

Bir avuç Ermeni lobisinin etkisi ile kabul edilen karar demiş Başbakanımız.

Özal’da neredeyse 32 sene önce PKK için 3 -5 çapulcu demişti.

Bu küçümseme, küçümseyerek olayları çözeceğini düşünme hastalığı da muhtemelen bize özgüdür sadece.

Bir avuç Ermeni lobisi ile baş edemeyecek kadar zayıf bir Devletimiz olduğu gerçeğini vurgulayan bir açıklama yapmak nasıl bir kafadır, ben anlamakta güçlük çekiyorum.

Gazeteler sözde muhabirlerini gönderiyorlar bu basın toplantılarına. Şak şakçı sorular, sorar gibi yapmalar… Hiç biri muhabir değil çünkü. Sorsana bir zahmet, “sayın Başbakan, bir avuç Ermeni lobisi diyorsunuz… Madem bir avuçlar, biz nasıl bir Devletiz ki o bir avuç kadar gücümüz, etkimiz olamıyor, açıklar mısınız?”

Bırak muhabir olarak sorumluluğunu, bu ülkenin vatandaşı olarak sorar insan bu soruyu düdük makarnası!

Başbakanı Başbakan değil, Bakanları Bakan değil, muhabirleri muhabir değil, hükmeti hükümet değil…

Hepsi havan dövücünün hınk deyicileri…

Bir avuç Ermeni lobisi ile 3-5 çapulcu yıllardır ırzımıza geçiyor, bunlar “hınk” demekten iş yapamıyorlar. Göt kılları da hala süper güç zannediyor Türkiye’yi.

Yakında Yahudi soykırımını da Türkler yaptı demelerini bekliyorum ben artık.

Vur ensemize, al lokmamızı, ne olacak?

Gıkımız çıkarsa şerefsizim.