Bağımsız Yazarlar

HAYATIN NORMAL AKIŞI


Bağımsız Yazarlar

Gözümüz aydın. Genelkurmay bugün bir açıklama yayınlayarak Komutan’ın neden nikaha icabet ettiğini anlatmış. Kendisi o gün 13:00 te şehitlerimizin cenazesine de katılmışlar da, sonra hayatın doğal akışı çerçevesinde sadece imza ve tebrikten ibaret nikah törenine katılarak insani görevini yerine getirmiş de… Yapılan eleştiriler vicdan sınırlarını zorlamışmış da… Şimdi ben şu fındık kadar beynimle bir şeyler […]Gözümüz aydın. Genelkurmay bugün bir açıklama yayınlayarak Komutan’ın neden nikaha icabet ettiğini anlatmış. Kendisi o gün 13:00 te şehitlerimizin cenazesine de katılmışlar da, sonra hayatın doğal akışı çerçevesinde sadece imza ve tebrikten ibaret nikah törenine katılarak insani görevini yerine getirmiş de… Yapılan eleştiriler vicdan sınırlarını zorlamışmış da…

Şimdi ben şu fındık kadar beynimle bir şeyler söyleyeyim o halde bu açıklama ile ilgili;

Genelkurmayın bu açıkçamayı yapmış olması bile neresinden baksan zavallılıktır. Ne bok yediklerini gayet iyİ bildikleri için kalkıp da bu açıklamayı yayınlıyorlar. Hep söylediğim gibi, kıptinin merdi şecaat arz ederken sirkatin söylemiş yine!

Neredeyse kalkıp da “gidip de göbek mi attık kardeşim, tebrik ettik geldik” diyecekler. Devlet protokolü çerçevesinde katılmışmış bu nikaha.

Canım Genelkurmay;

Şimdi senin komutanın gidip de o nikah masasına oturduğunda o masada kim vardı biliyor musun?

2 hafta önce Anayasa’dan laiklik çıkarılsın diyen, çok fazla şehidimiz olduğu için 23.Nisan resepsiyonunu iptal eden muhterem vardı! O resepsiyonda komutanlar bakanlarla omuz omuza verip halay mı çekiyordu da iptal ettiler, ha? O resepsiyonda göbek mi atılıyordu?

Senin komutanının insani görevini yerine getirdiği o nikah töreninin davetlilerinden biri kimdi biliyor musun sevgili Genelkurmay? Ahmet Mahmut Ünlü vardı! Nam-ı diğer Cübbeli Ahmet! Yanında sarıklı cüppeli tiplerle katıldı nikaha!

Senin görevin Türkiye Cumhhuriyeti’ni korumak, o Cumhuriyet’e sahip çıkmaktır Genelkurmay! Senin Başkomutan’ın öyle yaptı çünkü! Senin Başkomutan’ın kimseden korkmadı, çekinmedi! İcabet edilmesi gerekEn davet ile icabet edilmeyecek davetleri birbirine karıştırmadı!

Senin yapmış olduğun açıklamada hepimizi salak yerine koyarak sıradan bir nikah töreni gibi gösterdiğin etkinliğe 6000 kişi katıldı be! Tüm İstanbul kilit oldu!

Sadece imza atılmışmış, sadece tebrik edilmişmiş, sadece şöyleymişmiş, sadece böyleymişmiş…

İnsani görevini yerine getirmişmiş…

Bir de ısrarla Selçuk Bayraktar’ın Genelkurmay ve Türk Silahlı Kuvvetleri için ne kadar önemli biri olduğunu anlatmaya çalışmışlar.

Eğer sen kalkıp da 23.Nisan resepsiyonunu iptal ediyorsan, o nikahı da iptal edeceksin! Bu kadar basit! Genelkurmay Başkanı kendisine davet geldiğinde de bunca şehidin olduğu bir günde tüm gününü o şehitlere ayırdığını söyleyerek kibarca reddeder. Bunu yapmıyorsa kimse bana Devlet geleneklerinden, protokolden, insanlıktan, hayatın normal akışından bahsetmesin!

Hayatın normal akışıymış.

Ulan hayat bir size normal zaten anasını satayım!

Biz marjinaliz ya, Allah’ın günü patlıyoruz orada burada!

Sizin şu normal hayatınızdan istiyorum ben de canım Genelkurmay. İçerisinde Atatürk düşmanlarının olmadığı, Cübbeli Ahmet gibi sahtekarların olmadığı, Genelkurmay Başkanı’nın bu vatan hainleri ile aynı fotoğrafta yer almadığı…

Bir de Genelkurmay’ın herkesi salak, sadece kendisini akıllı sandığı açıklamalar yapmadığı…

Oldu mu?