Hayrette kalacağınız 13 esrarengiz olay!

0

Hayrette kalacağınız kafaları karıştıran 13 esrarengiz olay…

Hayat bazen insanı öngörülmeyen ilginç ve açıklanamaz tesadüflerle baş başa bırakır. Reenkarnasyon gibi mesela…

İŞTE 13 ESRARENGİZ OLAY

1-) Donald Trump’ın 17 yıl önce başkan olacağı biliniyor muydu?

Simpsons çizgi filminde, 2000 yılında Donald Trump’ın ABD başkanı seçildiği bir bölüm çekilmişti. 2000 yılında bunun tahmin edilmesi yüzde kaç ihtimaldir ki? Daha da inanılmazı, başkanlık kampanyası ve konuşması çizgi filmdekinin aynısıydı. Tesadüf mü yoksa bir kurgu mu?

İlgili bölümde, Donald Trump’ın yaptığı el hareketleri bile sırasıyla aynı olarak işlenmiştir.

2-) Şaşırtan Lawrence-Tharwat benzerliği

Jennifer Lawrence sizce Mısırlı aktris Zubarda Tharwat’ın günümüzde ışıldayan kopyası değil mi?

3-) Titanik bir önsezi

1898’de Titanik’in batmasından 14 yıl önce fantastik yazar Morgan Robertson Futulity adlı romanında aynı Titanik’e benzeyen özellikler taşıyan aynı akıbeti paylaşan Titan isminde bir gemiden bahsetmişti. Asla tanrı bile batıramaz diye bahsettiği Titan Titanic ile aynı özelliklere sahipti ve kitapta aynı Titanic gibi kuzey Atlantik buzullarında bir buz dağına çarparak batmıştı. Bu esrarengiz olay acaba tesadüf mü?

4-) Ünlü müzisyenler

Ünlü besteci George Handel dünyaca ünlü gitarist Jimi Hendrix ile konuşuyordu.

Handel, Londra 25. Brook Caddesinde yaşamıştı ve Hendrix 23. Brook Caddesinde bir süre yaşadı. İkisi de kendi alanlarında müthiş ve unutulmaz müzisyenler değil miydi?

5-) Süpürge Barajı Trajedisi

Süpürge Barajının yapım aşamasında ilk hayatını kaybeden George Tierney idi. George, 20 Aralık 1922’de hayatını kaybetti. Barajın bitiş aşamasında hayatını kaybeden Patrick Tierney George’un oğluydu ve aynı babası gibi 20 aralıkta hayatını kaybetti.

6-) Birbirini bulan akrabalar

1895’te Ohio da 2 araba çarpıştı. Günümüzde sıkça rastladığımız bir durum o sırada Ohio’da yalnızca iki araba olmasından dolayı sizce de tuhaf bir rastlantı değil mi? O tarihlerde kaza raporu tutulmadığından bu tuhaf buluşmanın gizemi hala çözülememiştir.

7-) Lincoln ve Kennedy’nin biyografisindeki inanılmaz tesadüfler

– İkisi de kafalarının arkasından yanlarından bir kısım topluluk ve eşleri varken öldürülmüştür

– İkisi de dört çocuk sahibidir.

– İkisinin de Billy Graham adında yakın arkadaşı vardır

– Kennedy’nin sekreterinin adı Bayan Lincoln, Lincoln’un sekreterinin adı John’dur.

– İkisinden de sonra başkan olanların adı Johnson’dı. Güneyli ve demokrattılar.

Tesadüfün bu kadarı görülmüş müdür?

8- ) İngiliz askerlerin esrarengiz mezarları

Birinci Dünya Savaşında ölen ilk ve son İngiliz askerinin mezarları birbirinden yalnızca 6 metre uzaklıkta ve kesinlikle planlı bir şekilde yapılmamasına rağmen mezar taşlarının yüzleri birbirlerine bakmaktadır.

9-) Edgan Alban Po’nun zaman makinası hakkında söylentiler

Po, yazdığı kitapta batan bir gemiden kurtulan kazazedelerin hayatta kalmak için gemi personelinden genç Richard Parker’ı yediklerini ve gerçek bir hayat hikayesinden alındığından bahsetmişti.

Kitabın yazılışından 46 yıl sonra aynı Po’nun bahsettiği gibi bir gemi battı ve kurtulanların anlattığına göre kazazedelerden Richard Parker adlı gemi personelini yiyerek hayata tutundular.

Bu olay Po’nun bir zaman makinesi olduğu efsanesini ortaya çıkardı.

10-) Şanssız kardeşler

Temmuz  1975’te 17 yaşındaki Erskine Lawrence Ebbin, Bermuda adalarında mobiletiyle seyahat ederken bir taksi tarafından kazaya maruz kaldı ve hayatını kaybetti. Tam bir yıl sonra Temmuz 1976’da, Erskine’nin kardeşi yine 17 yaşında mobilet ile yol alırken yine bir taksinin çarpması sonrası hayatını kaybediyor. İlginç olan ise, ölümüne sebep olan yine aynı taksicinin ve yolcunun aynı kişi olması.

11-) Anthony Hopkins ve nadir kitap

Antony Hopkins, George Feifen’in yazdığı filmdeki rolüne çalışmak için bir kitap almak zorunda kalır. Aradığı kitabı hiçbir yerde bulamadı. Bir gün metroda giderken tesadüfen bir kitap buldu ve bulduğu kitap aradığı kitabın kayıp olan bir kopyasıdır. Kitabın yazarı Feifen ile karşılaştığında ve olayı anlattığında, Feifen, ‘kendisinde bile bir kopyasının olmadığını, tek kopyayı bir arkadaşına hediye ettiğini ve arkadaşının metroda bir yerlerde kitabını kaybettiğini’ söyler.

12-) Roma kralları

Roma İmparatorluğu’nun kuruluş belgelerinde Romulus ve Remus hakkında efsane bulunmuştur. Belgelerde, Romulus’un, Roma’nın ilk kralı olduğundan bahsedilir. Roma’nın son resmi kralı ise, Romulus Avugulustulus’tur. Muhteşem bir imparatorluğun ilk ve son kralının isminin Romulus olması ne derece tesadüf olabilir ki?

13-) Ferrari’nin sahibi ile Mesut Özil benzerliği

Diğer bir esrarengiz olay, Enzo Ferrari, Ferrari’nin kurucusu 1988 yılında hayatını kaybetti ve bir ay sonra futbolcu Mesut Özil doğdu. Fotoğraflarına baktığınızda sanki ikiz kardeşler. Bu bir reenkarnasyon mu yoksa zaman yolculuğunun kanıtı mı?

Kaynak: Sosyomag.com

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku