Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

“Her işte bir hayır vardır”

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 “Her işte bir hayır vardır”
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

HERŞEYDE BİR “ HAYIR” VARDIR!

Demokrat Parti il başkanlığının referandum çalışmaları devam ediyor. İl başkanı Ali Biliz başkanlığında, ilçe başkanları toplanarak haftalık çalışmaları hakkında bilgileri il yönetim kurulu üyeleri ile paylaştı. 25-26 şubat tarihinde yapılacak olan Olağan Genel Kongre süreci bilgilerini ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile paylaşan Ali Biliz basın açıklaması yaparak, partisinin Türkiye ve Bursa gündemi hakkında paylaşımlarını aktardı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

GAZİ’YE İCRA TAKİBİ BAŞLATILMAMALIYDI!

Biliz “ İnegöl Trafik Şube Müdürlüğü bünyesinde çalışan bir gazi kardeşimiz, vatan için, bayrak için, 7 haziran 2015 tarihinden sonra terörle mücadele kapsamında gittiği Diyarbakır-Silvan’da roketli saldırıya uğrayarak iki bacağını da 2.kez gazi oluyor. Ancak –Terörle Mücadele- kanunları , bu görevlendirmeler sonunda şehit ve gazi olan güvenlik gücü personelinin tedavi masrafları, ulaşım giderleri gibi kamunun karşılaması gereken tazminatın ödenmesi için, halen bağlı bulunduğu ilin valilik makamınca görevlendirme yazısı istiyor. Gazi Yavuz Demirkol kardeşimizin, bu görev sırasında valinin değişmesi nedeni ile bu haktan yararlanamadığını, tedavi ve ulaşım giderleri için kendisine icra takibi başladığını üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Valimiz İzzettin Küçük’ün bu konuyla ilgilenerek gazi kardeşimize destek olacağına inanıyoruz.

SOKAK TERÖRÜ ENGELLENSİN!

Biliz Kent Meydanı konusunda da “ Kent Meydanı ile Osmangazi Belediyesi arasında kalan alan, yeni bir vizyon kazandırılmak üzere yıkılıyor. Burada bulunan çoğunluğu kiracı olan esnafta ekonomik kiralık bir dükkan kendilerine bulamadıkları için çareyi sokak köşelerinde seyyar tezgah açmakta bulmuş. Sokakların kendine göre kuralları var. Eski-yeni seyyar arasında zaman zaman oluşan gerilim ne yazık ki, sokak savaşlarına dönüşmüş! Kent meydanında yaşanan gerilim sonrası tezgahlar havada uçuşurken 10 kişinin bıçaklanarak yaralandığını öğrendik, hem de zabıtanın gözü önünde. Kent Meydanı başta olmak üzere tüm güvenlik ve belediye görevlilerini asayiş konusunda göreve davet ediyoruz.” dedi.

TACİZE MARUZ KALSAK POLİS SADECE BAKACAK!

Biliz son günlerde taciz olaylarının arttığını da belirterek “ Son yıllarda müstencenlik tavan yaptı. Bir bayan basın mensubu kardeşimiz, iş yerinin önünde kendisine en yakın polis merkezine 200 metre uzaklıkta, şehrin göbeğinde, ana arterde, mefruatını göstermek sureti ile taciz ediyor. Polis dahil hiçbir kimsenin müdahale etmediği olaya, bu kardeşimiz olayın şokunu atlattıktan sonra en yakın –Cinayet Büro’ya- gittiğinde aldığı cevap ondan daha çok bizi şok etmiştir. “Burası Cinayet Büro biz müdahale edemeyiz.” O zaman her suç için biz ilgili polisimi bulacağız. Bu olaya maruz kalan sade vatandaş değil, kalemli ile halkı aydınlatan bir basın emekçisi. Demek ki; aynı taciz olayı eşimize, kızımıza, annemize, kardeşimize denk gelse biz ölelim o zaman! “ dedi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap