Her şey kahvaltıda ne yediğiniz ve İçtiğinize bağlıdır.

0 64

Sabah diş fırçalama konusunda iki ana kamp var: “Ah, bu yapışkan şeyi hemen dişlerimden çıkarmalıyım” diye düşünerek uyananlar ve kahvaltıdaki kırıntıları fırçalamayı tercih edenler. 

Hangi kampta olursanız olun, her sabah dişlerinizi fırçalarken pek düşünmemiş olabilirsiniz. Ama ortaya çıktı ki, önemli: Dişlerinizi kahvaltıdan önce veya sonra fırçalamanızın inci gibi beyazlarınızın sağlığı üzerinde derin bir etkisi vardır ve bu büyük ölçüde günün ilk birkaç saatinde ne yiyip içtiğinize bağlıdır.

Dişlerinizi kahvaltıdan önce mi sonra mı fırçalamalısınız? 

Sen  dişlerinizi fırçalayın  geceleri sabah bir kez ve bir kez. Bu yönergeler sonsuza dek sürecek gibi görünüyor ve dişlerinizi ve diş etlerinizi sağlıklı tutmak için minimum düzeyde. Ancak, günde iki kez kuralı size zamanlama hakkında hiçbir şey söylemez.  

California’da kayıtlı bir diş hijyenisti olan Madison Kaplan, tüm hastalarını kahvaltıdan sonra dişlerini fırçalamaya teşvik ettiğini söylüyor. Dişlerinizi lekeleyebilecek yiyecek artıklarını ve içecekleri temizlemenin en iyi yolunun bu olduğunu söylüyor. 

Kahvaltıdan önce fırçalamak yerine, dişlerinizi günün büyük bir bölümünde yiyecek parçacıklarından arınmış olduğu anlamına gelir, bu da ağzınızdaki bakterilerin şekerleri metabolize etmek ve diş çürüklerine veya diş minesinin çürümesine neden olmak için daha az zamanları olduğu anlamına gelir. 

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku