Her Yerde Yatak Kullanılıyor

0

Türkiye’nin Muğla şehrine bağlı Bodrum ilçesinde düzenlenen atletizm yarışmalarında yaşananlar tepki çekmişti. Yüksek atlama yarışmalarında çıta olarak su borusu ve minder olarak da yaylı yatak kullanılmıştı. Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar bu duruma ” Dünyanın her yerinde böyle…” diye cevap verdi.

Muğla şehrinin Bodrum ilçesinde düzenlenen atletizm yarışlarında yaşananlar aşırı tepkiye yol açmıştı. Atletizm pistinin olmadığı için futbol sahasında gerçekleşen organizasyonda yüksek atlama yarışlarında çıta olarak su borusu ve minder olarak da yaylı yatak kullanıldı. Minder dışına düşme tehlikesi geçiren sporcular yaralanma tehlikesi geçirdi.

Bu yüzden birçok eleştiri alan Türkiye Atletizm Federasyonu konu ile açıklamada bulundu. Açıklamayı  yapan kişi Türkiye Atletizm Fedarasyonu Başkanı Fatih Çintimar, ifadelerinde ” Orada yüksek atlama minderi var. Çocukların olası ters hareketi için onları korumak adına yatak da konulmuştur. Bu konuda eleştirilecek bir şey yoktur. Tamamen sporcuların tehlikeli bir hareket ile minder dışına çıktığında sakatlanmasını önlemek amacıyla koyulmuştur. Dünyanın neresine giderseniz gidin atletizm görüntülerine baktığınızda orada da koruma amaçlı yatak kullanılmıştır. Dünyanın her bölgesinde bu durum böyle. ” cümlelerini kullandı.

 

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku