Herkesin cebinden çıktı: AKP’li vekil adayından 40 milyon liraya araç kiralanmış!

0

[ad_1]

Elektrik Üretim Şirketi (EÜAŞ), kamuda tutum tedbirlerine karşın 3 yıllığına 25 tane vasıta kiraladı.

4 Haziran’da gerçekleşen ihalede, binek araçların minimum 2020 model yada üstü, beyaz, gümüş gri yada titanyum gri, en fazla 10 bin km.’de olacağı açıklandı. EÜAŞ’ın bu araçlar için ödeyeceği meblağ, 3 milyon 917 bin TL oldu.

Araçların sürücü ve yakıt giderlerinin kurum tarafınca karşılanacağı açıklandı. Araçların kiralandığı şirket ise AKP’den milletvekili aday talibi olan Mehmet Kaya’ya ilişik, Kaya Gezi Gezim şirketi çıktı.

TBMM’YE DE ARAÇ VERDİ

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine nazaran; kamu kurumlarının son bir yılda AKP’li Mehmet Kaya’dan kiraladığı araçların tutarı 40 milyon TL’yi aştı. Şirket daha ilkin de Sıhhat Bakanlığı, TBMM, Sigorta ve Hususi Emeklilik Düzenleme Kurumu’na vasıta kiralamıştı.

Firmanın yönetim kurulu üyesi Mehmet Kaya, 24 Haziran 2018 seçiminde “Ülkeme hizmet için nefer olmak isterim” diyerek, AKP’den Ankara milletvekili aday talibi olmuştu.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku