‘HeykelKafası’ projesi kısa bir sürede nasıl büyüdü? – Kültür

0 5

[ad_1]

Yapmış olduğu paylaşımlarla takipçilerinin beğenisini ve takdirini kazanan hesabın paylaşımları birçok kullanıcının whatsapp durumlarında ve toplumsal medya paylaşımlarında yerini aldı. Yapmış olduğu paylaşımlarla dikkatlerini üstüne çeken hesap toplumsal medya kullanıcılarının yanı sıra ünlülerin de dikkatini çekti. Takip edenleri içinde İrem Derici, Anıl Piyanci, Özge Ulusoy, Mine Tugay şeklinde pek oldukca ünlünün yer almış olduğu hesap her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Ekip çalışmasının bir ürünü olan hesap, paylaşılacak sözlerin bulunması, laflara uygun resimlerin seçilmesi, hesabın geleceğine dair plan ve projelerin düşünülmesi şeklinde birbirinden ayrı detaylardan oluşmaktadır. Bu şekilde bir ekibi başarıya ulaşmış bir halde yönetmek ise işin en zor kısmıdır. Bu kısım da Mehmet Veysel Akdemir yardımıyla kolayca çözülüyor.

Sayfanın bu kadar kısa sürede bu kadar fazla şahıs tarafınca takip edilmesinin ve gönderilerinin bu kadar fazla beğenilmesinin sayfanın ve gönderilen melankolik olup olmadığına dair sorulara “her insanın içinde minimum bir kez yaşamış olduğu yılgınlık, pişmanlık, içerlemişlik ve ilişkiler arası yıpranma duygularına hitap ediyor. Bu anlamda gönderilerde melankoli olması kaçınılmaz.” İfadeleriyle yanıt veren ekip her kesimden insanoğlunun HeykelKafası’nda kendisinden bir şeyler bulacağı ve bulmuş olduğu için sayfanın bu kadar kısa sürede büyüdüğünü dile getirdi.

Ekip hem de HeykelKafası isminin geçmiş yıllardan günümüze kadar pek oldukca zamanı yer ve vakalarda heykellerin öneminin büyük olması ve geçmişten günümüze kadar kendi kültürümüze dair birçok heykele haiz olduğumuz için ve hem de bu varlıklı kültürümüze bir atıf olsun ve günlük hayatımızda karşılaştığımız heykellere ve sanat içerikli eserlere olan bakışımızda bir farkındalık oluşturmak için seçildiğini dile getirdi. @heykelkafasi hesabı son yılların en süratli büyüyen toplumsal medya hesaplarından biri oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku