Hindistan’da Müslüman karşıtı sloganlar atıldı! 5 kişi gözaltında

0 2

[ad_1]

Hindistan’da düzenlenen gösteride, Müslüman karşıtı çarpıcı söz attıkları iddiasıyla 5 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. BBC’nin haberine bakılırsa, başkent Yeni Delhi’de İngiliz sömürge döneminden kalma yasaları protesto etmek için planlanan gösteriler, Müslüman karşıtı eyleme dönüştü.

Göstericiler içinde 5 şahıs Müslüman karşıtı çarpıcı söz attıkları sebebi öne sürülerek gözaltına alındı. Protestolar esnasında çekilen görüntülerde, bazı göstericilerin Müslüman azınlığı hedef alarak, tehdit içeren çarpıcı sözler attığı tespit edildi.

GÖRÜNTÜLERE RAĞMEN İNKAR ETTİLER

Hindistan polisinden meydana getirilen açıklamada, görüntülere karşın bu kişilerin iddiaları reddettiği açıklandı. Hindistan Halk Partisinin (BJP) eski bir sözcüsünün de tespit edilen kişiler içinde olduğu iddia edildi.

Müslüman gruplar, iktidardaki BJP’nin 2014’te iktidara gelmesinden bu yana Müslümanlara yönelik ayrımcılığın arttığını aktardı. BJP ise iddiaları reddetti.​​​​​​​

Ülkenin en büyük eyaleti Uttar Pradeş’te 2022’de gerçekleştirilecek seçimler öncesi Müslümanlara yönelik şiddetin artması, ​​​​​​​Hindu milliyetçiliği ideolojisi güden iktidardaki Hindistan Halk Partisinin” halkı kutuplaştırarak oy elde çabası” şeklinde yorumlanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku