Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

0 25

Saç uzatma, özellikle de hızlı saç uzatma günümüz bayanlarının en önemli problemi haline geldi. Özellikle bir cesaretle kestirilen saçların uzaması için ne yapsanız bir işe yaramadığını gördünüz, haliyle bu da sizin moralinizi daha da düşürdü. Peki, saçımızın hızlı uzamasını nasıl sağlarız? Birkaç yol var aslında…


Öncelikle bilmeniz gereken şey saçın ayda 0,5 santim ile 2,5 santim arasında uzadığıdır. Bu süre genetik sebeplerden ötürü farklı olacağı gibi, sizin saçınıza ne kadar baktığınızla da doğru orantılıdır. Mesela dengesiz besleniyorsanız, saçınızı durmadan yoracak kimyasal işlemler uyguluyorsanız, her gün fön çekiyorsanız saçınızın bir ayda istediğiniz uzunluğa gelmesi, bir hayalden öteye gidemez. Hızlı saç uzatma dediğimiz olay saçınıza doğru bakımları yaparak ihtiyaçlarını karşılayarak, sağlığı da beraberinde götürerek normalden biraz daha hızlı uzamasını sağlamaktır. Yani saçlarınızı bir günde mükemmel bir biçimde uzatacak herhangi bir şey, maalesef dünya üzerinde yoktur. Önce bunu aklınıza kazımalısınız. Ama saçınızı normal uzama süresinin kat be kat üstüne çıkaracak birkaç püf nokta var.


Mesela hızlı saç uzatmaya yönelik hazırlanan maskeler. Araştırdığınızda çeşitli çeşitli tariflere ulaşabilirsiniz. Saçınızın yağlanmasından tutun da, kırılmasına kadar her türlü sorunu önleyen bir sürü maske bulunmaktadır. Bunları iyice araştırarak, saçınız için sağlıklı olup olmadığına baktıktan sonra uygulamalısınız.

Hızlı saç uzatma adına yapılabilecek bazı püf noktaları 


Onun dışında dengeli beslenmenin de saçınızın uzamasında oldukça etkili bir rolü vardır. Eğer beslenmenize dikkat etmezseniz saçlarınız da aynı oranda cansızlaşır, kırılır ve sonuçta da hiç istemediğiniz saçlara sahip olursunuz. Dengeli ve yeterli beslenme burada çok önemli.

A, B ve C vitaminleri özellikle saçınız için çok iyi gelecektir. Yani siz her ne kadar fark etmeseniz de beslenmenizin saçınızın sağlığı için büyük bir önemi var. Et, süt ve yumurta gibi protein kaynağı olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu tür ürünler saçınızın uzamasında oldukça etkili olacaktır. Kafein ve alkolden de uzak durmaya çalışın, bunlar da saçınızı tam aksi yönde etkiler.


Saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamayın, bu saçlarınıza zarar verir. Ilık suyla saçlarınızı yıkamak her zaman için daha iyidir. Ilık su saç derinizdeki hücreleri harekete geçirir ve bu saç sağlığınız için çok önemlidir.


Hatta istiyorsanız soğuk suyla bile yıkayarak (eğer dayanabilirseniz tabi) saçınızın daha fazla parlamasına yardımcı olabilirsiniz.


Onun dışında saçlarınızı masaj yaparak yıkamalısınız. Masaj yaptığınızda saç diplerinizi uyarmış olursunuz ve böylece saç köklerinizi canlanır. Böylece saçın her tarafına eşit miktarda yağ dağılımı olur ve bu da saçınızı pozitif yönde etkiler.


Ayrıca bol bol su için. Su hem sağlığınız için, hem de saçlarınızın sağlığı ve hızlı uzaması için oldukça önemlidir.


Saçlarınızın uzarken aynı zamanda sağlıklı olmasını da istiyorsanız en azından iki ayda bir uçlarından kestirmelisiniz. Böylece yorgun saçlar gider, saçınız daha fazla sağlıklı olur. Fön işlemini ise her gün uygulamamalısınız. Fön demek bir nevi saçlarınızı yolmak demek ve her gün fön çekmeniz, saçlarınız için aşırı derecede sağlıksız bir durumdur. En azından hiç olmazsa, 2 günde bir fön çekin. Mümkünse de saçınızı doğal kurumaya bırakın.


Ayrıca saçınız uzarken şekillendirici ürünler (jöle,sprey vb.) kullanmamaya gayret edin. Çünkü bu tip ürünler saç derisini kapatarak hava almamasını sağlar ve uzamayı yavaşlatır.


İşte, bahsettiğimiz püf noktalar bunlardı. Bu ve bunun gibi önerileri dikkate alır, saçınıza hak ettiği bakımı gösterirseniz, hem siz mutlu olursunuz, hem de saçlarınız daha sağlıklı olur.

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku