Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Hükümet cinsel istismar önergelerini reddetti!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Hükümet cinsel istismar önergelerini reddetti!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

AKP cinsel istismar konusunda “çok hassasız” dese de Meclis karnesi iktidarı yalanlıyor. Hükümet bugüne kadar, çocuk istismarı, kadına şiddet ve cinsel saldırı ile ilgili araştırma önergelerini firesiz reddetti. Cumhuriyet gazetesinin haberine göre cinsel saldırı ve şiddet ile ilgili muhalefet partileri bugüne kadar birçok araştırma ve soru önergesi vardi. Önergeler ise AKP oylarıyla reddedildi.

Şubat 2018: CHP, çocuk istismarı vakalarının son 10 yılda yedi kat arttığını belirterek araştırma önergesi verdi. CHP’li Sezgin Tanrıkulu, TBMM Başkanlığı’na verdiği dilekçe ile çocuk istismarı ile ilgili Meclis araştırması yapılmasını talep etti.
Ekim 2017: Helin Palandöken’in öldürülmesinin ardından Meclis’e sunulan ‘bireysel silahlanma araştırılsın’ önerisi AKP’li vekillerin oylarıyla reddedildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Mayıs 2017: HDP’li vekil Bedia Özgökçe Ertan tarafından çocuk istismarının önlenmesi için hazırlanan araştırma önergesi, AKP’lilerin oy çokluğuyla reddedildi.

Mart 2016: MHP’nin çocuk istismarının önlenmesi için araştırma komisyonu kurulması önerisi TBMM Genel Kurulu’nda reddedildi.

Aralık 2015: CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, şiddet gören, mağdur olan ve gün geçtikçe de sayısı hızla artan kadın cinayetlerine dikkat çekmek için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yazılı soru önergesi verdi.

Mart 2011: CHP, kadın ve çocuk cinayetlerinin önlenmesi için Meclis’e araştırma önergesi verdi. İzmir Milletvekili Selçuk Ayhan’ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi işleme konulmayarak geri iade edildi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap